Vieša diskusija „Stresinė būsena: įjungta. Kaip ją išjungti?“

Artėjant pavasario semestro pabaigai, daugelis studentų ir akademinės bendruomenės narių patiria didėjantį emocinį ir psichologinį krūvį: rašto darbai, kolokviumai, egzaminai… Visa tai gali sukelti ilgalaikį stresą ir perdegimą. Bet ar tikrai stresas – neišvengiama šiuolaikinio gyvenimo dalis?
Kviečiame į viešą diskusiją „Stresinė būsena: įjungta. Kaip ją išjungti?“, kurioje drauge ieškosime atsakymų į klausimus:
- Kas iš tiesų yra stresas – biologinė reakcija ar kultūrinis reiškinys?
- Kaip jis veikia mūsų emocinę, fizinę ir psichinę sveikatą?
- Ką galime padaryti, kad išliktume atsparūs ir grąžintume sau vidinę ramybę?
- Kokios strategijos padeda – nuo mokslo pagrįstų iki asmeninių praktikų?
Savo įžvalgomis dalinsis:
Dr. Aidas Perminas – psichologas, VDU Teorinės psichologijos katedros profesorius, tyrinėjantis streso ir jo įveikimo ypatumus, psichosocialinius veiksnius, susijusius su rūkymu, alkoholio vartojimu ir kitu sveikatai nepalankiu elgesiu, asmens savybių (perfekcionizmo, empatiškumo ir kt.) reikšmę psichosocialinei adaptacijai, sirgti linkusios asmenybės psichosocialinius ypatumus ir kitas temas.
Ugnė Vasiliauskaitė – ketvirto kurso psichologijos studentė, studijuojanti gretutines šokio ir teatro studijas. „Mėgstu teatrą – tiek stebėti kitų vaidybą, tiek pati būti ant scenos. Mėgstu bendrauti su žmonėmis ir išgirsti jų istorijas, pažvelgti į pasaulį iš jų perspektyvos. Taip pat mėgstu keliauti po pasaulį, pamatyti naujas vietas, pažinti kitas kultūras, išbandyti kažką naujo. Esu komunikabili, turiu gerą humoro jausmą ir visuomet esu atvira naujoms patirtims“, – apie save pasakoja Ugnė.
Diskusiją moderuos:
Ieva Salamakinaitė – VDU PMDF viešosios komunikacijos ketvirtakursė, „VDU Moksleiviams“ turinio kūrėja ir VDU MKD
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.