Startavo VDU darbuotojų gerovės tyrimas ’22 | VDU Žemės ūkio akademija

Startavo VDU darbuotojų gerovės tyrimas ’22

Ar tikite, kad įgalinti, motyvuoti ir pasitenkinimą savo veikla jaučiantys darbuotojai yra Universiteto pažangos variklis? „Vytauto Didžiojo universitetui atstovauja mūsų bendruomenė. Čia dirbantys žmonės yra universiteto veidas ir pagrindinis įvairių iniciatyvų variklis“, – teigia Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė. O kaip Universitete jaučiatės Jūs?

Nuoširdžiai kviečiame visus Universiteto darbuotojus dalyvauti jau startavusiame VDU darbuotojų gerovės tyrime ’22 ir išsakyti savo nuomonę iki lapkričio 25 d. Tyrimo įgyvendinimui naudojama inovatyvi, sukurta ir validuota mokslo, vartotojui draugiška „UNLOCK tests“ platforma.

Didžiąją dalį Tyrimo sudaro darbuotojų patirties vertinimas, pirmiausia apimantis darbuotojų pasitenkinimo darbu ir mikroklimato klausimus. Vertinamas subjektyvus darbuotojų požiūris ir pojūtis apie darbo prasmę, užduotis, vidinę motyvaciją, atlygį, įvertinimą, galimybę derinti darbą ir asmeninį gyvenimą, papildomų motyvacinių priemonių pakankamumą ir poreikį. Didelis dėmesys klausimyne skiriamas darbuotojų įgalinimo, universiteto ir individualaus darbo tikslų supratimo, inovatyvumo, lyderystės, komunikacijos, tobulėjimo ir karjeros galimybių, įvairovės ir įtraukties vertinimui.

Kartu su darbuotojų patirties vertinimu pirmą kartą pradedamas vykdyti privalomas psichosocialinių profesinės rizikos veiksnių vertinimas ir tęstinė stebėsena. Tad darbuotojų gerovės tyrimu siekiama ne tik įvertinti universiteto darbuotojų pasitenkinimą darbu, įsitraukimą, mikroklimatą ir lojalumą universitetui, bet ir identifikuoti stresą darbe keliančius veiksnius. Su stresu susijusios rizikos vertinimas svarbus ne tik pavojų nustatymui, tačiau ir konkrečių prevencinių bei pagalbos priemonių planavimui, tęstinei stebėsenai.

Bendruomenės gerovės, darnos ir susitelkimo stiprinimas tapo strateginiais universiteto 2021–2027 m. tikslais. Siekis padidinti darbuotojų pasitenkinimą darbu ir sumažinti psichosocialinių rizikos veiksnių daromą žalą yra viena pagrindinių universiteto darbo organizavimo ir žmogiškųjų išteklių valdymo užduočių. Pagarbių darbo santykių užtikrinimas ir palankios aplinkos kūrimas yra mūsų visų bendras tikslas. Siekiant tai įgyvendinti, pirmiausia, kviečiame išsakyti, kaip universitete jaučiate jūs. Tai padaryti galite aktyviai dalyvaudami VDU darbuotojų gerovės tyrime ’22.

 Tyrimas vykdomas pasitelkus inovatyvią „UNLOCK Tests“ platformą. Personalizuotą nuorodą el. paštu iš šios platformos jau gavo kiekvienas VDU darbuotojas. Artimiausiomis dienomis darbuotojams bus siunčiamas priminimas ir darkart siunčiama asmeninė nuoroda į klausimyno pildymą.