Studentų verslo idėjos sulaukė investuotojų dėmesio „Investuotojų dienoje“

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Bioekonomikos plėtros fakultete įvyko studijų dalyko „Verslumo ugdymas“ renginys „Investuotojų diena“. Renginio metu keturios komandos, sudarytos iš Apskaitos ir finansų bei Logistikos ir prekybos studijų programų studentų, pristatė savo verslo idėjas potencialiems investuotojams. Investuotojų vaidmenį šiemet atliko UAB „MT sprendimai“ pardavimo vadovė Guoda Vasiljevienė, VšĮ „Vilties žiedas“ projektų vadovė Agnė Čelkienė, VDU ŽŪA Marketingo koordinatorė dr. Deimena Montvydaitė bei UAB „Žemdirbių konsultacijos“ inovacijų vadovas dr. Ernestas Zaleckas. Kiekvienas iš jų turėjo po 10 000 virtualių eurų, kuriuos galėjo paskirstyti studentų pristatytiems verslo idėjų projektams. Studentų tikslas – įtikinti investuotojus jų idėjos potencialu. Kiekviena komanda pristatė verslo koncepciją, rinkos poreikio analizę, inovatyvius sprendimus bei siūlomo produkto ar paslaugos pridėtinę vertę.
Verslo idėjos: nuo išmaniųjų technologijų iki tvarumo
Pirmoji studentų komanda pristatė FIXIS – mobiliąją paslaugų platformą, jungiančią buities paslaugų tiekėjus su klientais. Programėlė siūlytų sprendimą patogiai užsisakyti tokias paslaugas kaip namų tvarkymas, elektros ar santechnikos darbai. Komanda pabrėžė poreikį centralizuotai platformai, kuri supaprastintų paslaugų paiešką ir užsakymą, kaip tai sėkmingai daro kitos nišinių paslaugų platformos, pvz., Treatwell. Antroji komanda pasiūlė technologinę inovaciją – išmanius maisto galiojimo indikatorius. Tai biologiškai aktyvūs smeigtukai su cheminiu jutikliu, kurie, keičiant spalvą, informuotų apie maisto šviežumą. Šis sprendimas padėtų mažinti maisto švaistymą ir užtikrintų saugesnį vartojimą, nes galiojimo data dažnai neatspindi tikros produkto būklės. Logistikos ir prekybos studijų programos trečiakursių komanda pristatė idėją Išmanioji lentyna – technologinį sprendimą, leidžiantį realiuoju laiku stebėti prekių kiekį lentynose naudojant integruotus jutiklius. Komanda detaliai aptarė technologinius iššūkius ir jų sprendimo būdus: diegimo kaštus mažintų nuomos modeliai, techninę priežiūrą užtikrintų automatiniai įspėjimai, o darbuotojų apmokymui būtų kuriami vaizdiniai gidai. Ketvirtoji komanda pasiūlė tvarią verslo idėją Kid’s Circle – vaikiškų daiktų (žaislų, vežimėlių ir kt.) nuomos platformą. Ši iniciatyva ne tik padėtų tėvams sutaupyti ir užtikrinti daiktų atnaujinimą augant vaikui, bet ir skatintų atsakingą vartojimą bei mažintų perteklinį pirkimą.
Daugiausiai dėmesio – technologinei inovacijai
Po visų pristatymų investuotojai aktyviai dalijosi įžvalgomis ir rekomendacijomis dėl idėjų tobulinimo bei verslo modelio plėtros. Sprendžiant, kaip paskirstyti investicijas, daugiausia dėmesio sulaukė Išmaniosios lentynos idėja, kuriai investuotojai skyrė didžiausią sumą. Kitos komandos taip pat sulaukė palaikymo ir įvertinimo už idėjų aktualumą bei inovatyvumą. Renginio pabaigoje studijų dalyko „Verslumo ugdymas“ dėstytojos doc. dr. Jurgita Zaleckienė ir doc. dr. Jūratė Savickienė pasidžiaugė studentų kūrybiškumu, gebėjimu identifikuoti rinkos problemas bei siūlyti praktinius ir šiuolaikiškus sprendimus.
„Tokie renginiai atskleidžia tikrąją verslumo dvasią – gebėjimą atpažinti galimybę, ją įvertinti, modeliuoti realų sprendimą ir pagrįsti jo vertę rinkoje. Džiaugiamės, kad studentai tobulėja ne tik teoriniame, bet ir praktiniame lygmenyje“, – pažymėjo dėstytojos.