Susitikimas su verslininku Eduardu Jasu
Vasario 22 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakultete vyko susitikimas su Eduardu Jasu – „SDG“ įmonių grupės įkūrėju ir savininku. Paklausyti „SDG“ sėkmės istorijos susirinko ne tik studentai, bet ir dėstytojai. Svečias susitikimą pradėjo viktorina, testuodamas auditorijos mokslo pagrindų žinias. Teisingai atsakę į gudriai pateiktus verslininko klausimus, buvo apdovanoti prizais.
Kalbėdamas apie esminius aspektus, reikalingus sėkmingam verslininkui, svečias pradėjo nuo filosofinės įžangos ir pabrėžė šios dienos vertę. Kaip pavyzdį, E. Jasas papasakojo trumpą istoriją apie tai, kaip valdovas, surinkęs žynius, pasiūlė maišą aukso tam, kuris per penkis metus išmokys asilą kalbėti, su sąlyga, kad jeigu po penkių metų asilas nekalbės, žyniui bus nukirsta galva. Vis dėlto šioje istorijoje atsirado drąsuolis, kuris priėmė maišą aukso, teigiantis, jog po penkių metų asilas kalbės. Paėmęs maišą aukso ir sulaukęs prieštaringos aplinkinių reakcijos, išvadintas kvailiu, žynys atsikirto – „Maišą aukso aš turiu šiandien, o kas žino, kas bus po penkerių metų – gal asilas jau nebus gyvas, gal nebebus valdovo…“. Papasakojęs šią istoriją, E. Jasas reziumavo, kad turėtume koncentruotis į tai, kas vyksta šiandien, neskirdami tiek daug energijos vakarykštei dienai.
Kaip esminius sėkmingo verslo aspektus verslininkas įvardijo du elementus – užsispyrimą ir tikslą. E. Jasas pabrėžė, kad būtina išsikelti maksimalų tikslą ir siekti būti pirmam, būti priekyje, kad įmonė būtų pirmaujanti. O jau tuomet svarbiausia turėti kantrybės, užsispyrimo nepasiduoti. Svečias akcentavo, kad nereikia bijoti rizikuoti ir pripažino, kad nors žvelgiant iš šalies, įmonė „SDG“ atrodo vienareikšmiškai sėkminga, jie taip pat kasdien rizikuoja. Tačiau svarbiausia nepamiršti užsibrėžto tikslo ir atkakliai jo siekti.
Viešėdamas VDU Žemės ūkio akademijoje, E. Jasas palietė ir ūkininko sampratą bei visuomenės požiūrį į žemės ūkį. Jo teigimu, kartais vis dar įsivaizduojama, kad „ūkininkas – tai arklys, akėčios, kauptukas“. Tačiau toks vaizdinys išlikęs mūsų galvose iš daug senesnių laikų. E. Jaso žodžiais, „šiandien ūkininkas – tarsi IT specialistas, kuris turi valdyti inovatyvią techniką“. Prieita išvada, kad nėra abejonių, jog žemės ūkis kuria pridėtinę vertę ir šiandien tai yra daroma pasitelkiant inovatyvias technologijas, tad stereotipai, keliantys ankstesnių laikų asociacijas, pamažu nyksta.
Dėkojame E. Jasui už įdomiai pateiktą informatyvią paskaitą bei aktualias diskusijas.