VDU darbuotojus kviečia teikti paraiškas Profesinio tobulėjimo fondui | VDU Žemės ūkio akademija

VDU darbuotojus kviečia teikti paraiškas Profesinio tobulėjimo fondui

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bendruomenė kiekvieną mėnesį turi galimybę dalyvauti įvairiuose profesinio tobulėjimo renginiuose (mokymuose, seminaruose ir kt.), kuriuos organizuoja VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras. Siekiant atliepti kiekvieno VDU bendruomenės nario poreikius siekti profesionalumo savo srityje, Universitetas siūlo unikalią galimybę vystyti kompetencijas kitose užsienio ar Lietuvos institucijose, pasinaudojant VDU Profesinio tobulėjimo fondo teikiamomis galimybėmis.

Šis fondas – tai dar viena galimybė akademinių ir neakademinių darbuotojų profesiniam tobulėjimui, perimant gerąją praktiką, inovatyvias žinias iš išorinių partnerių siūlomų seminarų, mokymų, kursų Lietuvoje ir užsienio šalyse. Artimiausia Profesinio tobulėjimo fondo paraiškų atranka vyks iki lapkričio 5 d. Paraiškos priimamos kiekvieną mėnesį jas pateikiant iki 5 mėnesio dienos.

VDU „Transform4Europe“ projekto koordinatorė Žydrūnė Žemaitytė-Kviklienė džiaugiasi pasinaudojusi Profesinio tobulėjimo fondo suteikiamomis mokymosi finansavimo galimybėmis. Ji dalyvavo seniai ją dominusiuose mokymuose – „Agile projektų valdymas“, skirtuose vadovams, projektų bei produktų vadovams, komandų lyderiams bei komandų nariams, norintiems geriau suprasti bei taikyti „Agile“ principus, vertybes ir gerąsias praktikas. Ji sutiko pasidalinti, kuo jai buvo naudingi šie mokymai su VDU bendruomene.

Kuo „Agile projektų valdymo“ mokymai Jums buvo naudingi? Kokias profesines  kompetencijas, žinias ir įgūdžius pagilinote jų metu?

Jau seniai domiuosi „Agile“ projektų valdymo metodika ir iki mokymų skaičiau nemažai su tuo susijusios literatūros, dalyvavau nuotoliniuose mokymuose „LinkedIn“ ir „Coursera“ platformose. Tuo pačiu norėjau kuo daugiau sužinoti apie „Agile“ principus ir vertybes, susipažinti su žmonėmis, kurie tuos metodus taiko praktikoje. Taigi, gegužės 15–16 d. Vilniuje dalyvavau ilgai lauktuose mokymuose „Agile projektų valdymas“, kuriuos organizavo „Agile Coach“.

Labai džiaugiuosi, kad VDU profesinio tobulėjimo fondas suteikė tokią galimybę ir savo darbe galėsiu taikyti įgytas žinias apie projektų valdymą, komandos formavimo ypatumus bei atsakomybių pasiskirstymą. Dviejų dienų mokymai buvo labai praktiški, daug komandinio darbo ir simuliacijų. Jų metu sukūrėme projekto įgyvendinimo planą, kuris bus ypatingai geru gidu mano tiesioginiame darbe. Po tokių mokymų „Agile“ principus norisi taikyti visoje kasdienėje veikloje – tiek darbe, tiek ir asmeniniame gyvenime, todėl labai rekomenduočiau juos ir kitiems VDU kolegoms.

„Agile“ principai dažniausiai yra plačiai taikoma vystant šiuolaikinius produktus bei įgyvendinant įvairios apimties projektus. O kuo ši metodika gali būti naudinga dirbant su tarptautiniais projektais universitete?

Nuo 2020 m. dirbu „Transform4Europe“ universitetų tinkle, tad kasdien tenka susidurti su projektine veikla, darbu netipinėse komandose, skirtingų užduočių įgyvendinimu vienu metu, efektyviu laiko bei veiklų planavimu. Tokioje greitai besikeičiančioje aplinkoje „Agile“ metodika puikiai padeda spręsti kylančius iššūkius ir efektyviai planuoti veiklas, bei produktyviai dirbti komandoje. 

Galbūt pasidalintumėte trumpa įstrigusia įžvalga ar dėstytojų, kolegų patarimu iš šių mokymų, kuris Jums buvo naujas, naudingas?

„Agile“ principai yra orientuoti į komunikacijos gerinimą, efektyvesnį procesų organizavimą komandoje, glaudesnį bendradarbiavimą, geresnį prisitaikymą prie projekto eigoje vykstančių pokyčių ir efektyvesnį visos komandos darbą. Kuriant naują produktą ar įgyvendinant bet kokios apimties projektą, kuris siekia daugiau vertės, komandos taikydamos „Agile“ principus greičiausiai laimės, tad praktiškai nėra klausimo – ar verta taikyti „Agile“ metodiką savo darbe. Yra tik klausimas – kaip greičiau pradėti.

Profesinio tobulėjimo fondo paraiškų atranka

Skelbiama VDU Profesinio tobulėjimo fondo paraiškų atranka vyks iki lapkričio 5 d. Paraiškos priimamos kiekvieną mėnesį jas pateikiant iki 5 mėnesio dienos. Daugiau informacijos apie paraiškų teikimo ir finansavimo sąlygas galite rasti čia. Taip pat paraiškas galima teikti ir anglų kalba, daugiau informacijos galite sužinoti čia.

Dėl paraiškų pildymo kviečiame konsultuotis su VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro komanda: mokymų organizatore Gabriele Viduolyte, el. paštu gabriele.viduolyte@vdu.lt ir vadove dr. Aiste Ragauskaite, el. paštu aiste.ragauskaite@vdu.lt.