VDU virtualūs profesinio tobulėjimo seminarai pritraukė daugiau nei 2 tūkst. mokytojų

Socialiai atsakingas Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), atpažindamas mokytojų darbo sudėtingumą, kasmet organizuoja jiems skirtas veiklas – didelio populiarumo seminarus, kuriuose dėstytojai perduoda aktualias žinias ir dalinasi patirtimi. Tai – investicija į dar geresnes, iššūkiams pasiruošusias ateities mokyklas. Šį balandį nemokamuose VDU virtualiuose seminaruose pedagogams susibūrė daugiau nei du tūkstančiai dalyvių, panorėjusių gilinti ir praplėsti žinias pagal savo mokomus dalykus arba pasirinkti bendrojo ugdymo seminarą.
Seminaruose mokytojams, mokyklų ir gimnazijų darbuotojams bei vadovams VDU dėstytojai pristatė ne tik įvairių mokslo sričių temas, ugdančias asmenines kompetencijas, tačiau ir papasakojo apie praktinius, pedagogams aktualius dalykus. Iš viso dalyviai galėjo rinktis iš daugiau nei trisdešimties įvairiausių temų – nuo biotechnologijų, dirbtinio intelekto, miško pedagogikos, Frankofonijos pasaulio ar šiuolaikinio meno iki politinio raštingumo, civilinės saugos, mokesčių valdymo, bendradarbiavimo su mokinių tėvais ir skaitmeninės atsakomybės. Kiekvienam seminaro dalyviui išduoti pažymėjimai.
Seminarai sulaukė didžiulio susidomėjimo – daugybėje jų dalyvavo po šimtą ar daugiau užsiregistravusiųjų. Dėstytojai ne tik dalinosi žiniomis ir patirtimi, bet ir kvietė mokyklų atstovus diskutuoti apie tam tikrus savo mokslo srities aspektus, lyderystės svarbą ar tarpusavio santykius darbe. Organizatorių teigimu, tai buvo puiki proga pabendrauti, pasidalinti mintimis, užmegzti ryšius su kolegomis ir savo sričių profesionalais, kurie pravers tiek profesinėje, tiek ir asmeninėje veikloje.
VDU Botanikos sodo specialistės Indrė Liubamirskaitė ir Karina Rimkutė surengė interaktyvią pamoką, kurios metu padėjo dalyviams atrasti dvaro kūrimo meną.
Gamtos mokslų fakulteto dėstytojas dr. Paulius Ruzgys papasakojo apie biotechnologiją ir jos taikymą įvairiuose kontekstuose – nuo įmonių iki mokyklų.
Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytojų seminarai aprėpė skirtingas temas. Prof. dr. Sigutė Radzevičienė pristatė aktualiąją švedų literatūros klasiką, dr. Mantas Antanas Davidavičius – politinę filosofiją XX amžiaus idėjų verpetuose. Profesorė dr. Aurelija Leonavičienė pakvietė susipažinti su Frankofonijos pasauliu ir Kanados istoriniais, kultūriniais bei kalbiniais kontekstais. Latvių kalbos skaitymo, rašymo ir vertimo subtilybes pristatė dr. Kristina Vaisvalavičienė.
Informatikos fakulteto doktorantė Monika Grigaliūnienė savo seminare mokytojams papasakojo, kas šiandien jau yra kitaip nei vakar matematikos didaktikos tyrimuose ir pasidalino naujausiais atradimais.
Katalikų teologijos fakulteto atstovų seminarai buvo skirti įvairioms temoms. Kunigas dr. Algirdas Akelaitis pažvelgė į Bibliją kaip literatūros šedevrą, prof. dr. Andrius Narbekovas aptarė biotechnologijų iššūkius žmogaus orumui. Dr. Gabrielius Edvinas Klimenka surengė du seminarus: apie išvykimo krepšio komplektaciją pagal atnaujintas civilinės saugos rekomendacijas ir pasirengimą ekstremalioms situacijoms.
Menų fakulteto dėstytoja dr. Daiva Price pristatė šiuolaikinį meną ir kaip jis pasakoja apie pasaulį, o lektorius Augustinas Balaišis – mokytojo vaidmenį integruojant dirbtinį intelektą į įtraukųjį ugdymą.
Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojai pedagogus sudomino aktualiomis temomis. Doc. dr. Mindaugas Norkevičius pasidalino mintimis apie politinio raštingumo ugdymą, mokinių kompetencijų formavimą saugumo klausimais. Kauno „Europe Direct“ centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė aptarė Europos Sąjungos temas mokyklose ir būdus įdomiai mokyti apie Europą. Profesorė dr. Auksė Balčytienė kartu su docentu Ignu Kalpoku ir doktorante Patricija Lenčiauskiene papasakojo apie skaitmeninę netvarką ir atsakomybę bei galimybes taisyti sugedusią realybę.
Socialinių mokslų fakulteto profesorė dr. Loreta Bukšnytė-Marmienė savo seminarą skyrė nuostatų galiai mokytojo ir mokinio sąveikoje, o docentė dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė – praktiniams patarimams ir metodams, skatinantiems bendradarbiavimą tarp mokyklų ir mokinių tėvų.
Studentų reikalų departamento darbuotoja, karjeros konsultantė Daiva Pugevičienė pažvelgė į individualių ir grupinių karjeros konsultacijų reikšmę ir svarbą.
Švietimo akademijos lektorius Dainius Kulbickas ir docentas Linas Jašinauskas aptarė būdus įtraukiančiai supažindinti su minerologija visuomeninio ugdymo pamokose. Docentas dr. Augustinas Dainys savo seminare pateikė minčių, kaip apie etiką galima dėstyti įdomiai, o docentas dr. Darius Gerulaitis aptarė individualaus pagalbos plano vertinimo aspektus.
Teisės fakulteto profesorė dr. Edita Gruodytė seminaro dalyvius supažindino su korupcijos samprata, požymiais ir prevencija švietime.
Užsienio kalbų instituto lektorė Vaida Misevičienė surengė du seminarus: apie kalbos analizę naudojant technologijas ir įvairiapusę pagalbą mokytojui – nuo ABC iki DI.
Žemės ūkio akademijos atstovai surengė aštuonis seminarus. Doc. dr. Erika Besusparienė papasakojo apie pasaulinę apskaitą ir mokesčių valdymą, doc. dr. Inga Adamonytė – apie vandens reikšmę ir santykį tarp žmogaus ir gamtos, profesorė dr. Laima Česonienė – apie Baltijos jūros būklę ir ateitį. Profesorius dr. Rolandas Bleizgys pasidalino, kaip tvarią ateitį kuria tvarioji inžinerija, o lekt. Rolandas Rakštys ir doc. dr. Jolita Greblikaitė – kaip kurti tvarų verslą bioekonomikoje. Doc. dr. Rita Pupalienė pristatė alternatyvias žemdirbystės sistemas, dr. Jolanta Stankevičienė – miško pedagogiką, doc. dr. Viktorija Vaštakaitė-Kairienė – mineralinių elementų reikšmę augalams ir naujausius jų tyrimus.