Nepriklausomybės 30 – metis paminėtas dainuojančiai revoliucijai dedikuotu koncertu

Tarptautiškumas, vystomos naujos mokslo ir studijų kryptys, partnerystė su verslu, sukurta moderni infrastuktūra šiandien yra tie rezultatai, kurių pasiekti Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijai (VDU ŽŪA) leido trys laisvės dešimtmečiai. Pasitinkant jubiliejinę 30 – ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Kovo 11 – ąją VDU ŽŪA surengtas iškilmingas minėjimas, kurio metu ypatingo dėmesio sulaukė tie, kas šiandien imasi atsakingai kurti Lietuvos ateitį. Labiausiai motyvuotiems studentams buvo įteiktos vardinės stipendijos, o nuoširdžiais žiūrovų aplodismentais apdovanotas VDU ŽŪA studentų mišraus choro „Daina“ (vadovė Ramunė Navickienė) dalyviai.

Sveikinimo žodį taręs VDU rektorius prof. Juozas Augutis kalbėjo, kad Lietuva nuo seno pasaulyje garsėja tuo, kad jos žmonės sugeba savo gimtąją žemę ir ginti, ir dirbti. Tačiau tam, kad Lietuva klestėtų ateityje, šiandien nepakanka gėrėtis unikalia jos gamta žvalgantis iš didmiesčio daugiaaukščio.

„Pagarba tiems, kas ryžtasi savo gyvenimo kelią sieti su atsakomybe už Lietuvos žemės, miškų ir vandenų ateitį. Šis kelias nelengvas, tačiau tikiu, kad jaunystės optimizmas esantiesiems teisingame kelyje padeda įveikti visus sunkumus“, – VDU ŽŪA akademinei bendruomenei dėkojo J. Augutis.

VDU ŽŪA kancleris prof. Antanas Maziliauskas pasidžiaugė, kad šventinė diena iš pat ryto prasidėjo malonia staigmena – akademijos partnerės Kauno r. Ugnės Karvelis gimnazijos devintokų vizitu.

„Moksleivių sveikinimas nuoširdžiai nustebino bei nudžiugino. Klausantis jų minčių apie tėvynės svarbą žmogaus gyvenime darau vienareikšmę išvadą: Lietuva tikrai turi ateitį. Vaikų žodžiai, kad tėvynę privalu ginti priminė prieš tris dešimtmečius vykusią mūsų dainuojančiąją revoliuciją. Todėl simboliška, kad šiandien švenčiame drauge klausydamiesi choro „Daina“ atliekamų melodijų“, – kalbėjo A. Maziliauskas.

Kovo 11 – osios proga akcinė bendrovė “East West agro” šiemet jau septintąjį kartą grupei labiausiai motyvuotų studentų įteikė vardines stipendijas. Šios įmonės generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas pastebėjo, kad nepriklausomybės laikotarpiu gimę jaunuoliai turi išskirtinę privilegiją būti kūrybingiems ir turėti svajonių, kurių įgyvendinimas priklauso tik nuo paties pastangų.

Vardinės stipendijos įteiktos VDU ŽŪA Agronomijos fakulteto Agronomijos studijų programos III kurso studentei Medai Mačiuitytei ir IV kurso studentei Erikai Navickaitei, Inžinerijos fakulteto IV kursto studentui Evaldui Niklovui, studijuojančiam Žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijų programoje ir šio fakulteto IV kursto studentui Tadui Taparauskui, pasirinkusiam Transporto inžinerijos studijų programą.