AB „Lytagra“ skatinamąją stipendiją mechanikos inžinerijos pirmakursis šiandien vadina bilietu į sėkmingą karjerą | VDU Žemės ūkio akademija

AB „Lytagra“ skatinamąją stipendiją mechanikos inžinerijos pirmakursis šiandien vadina bilietu į sėkmingą karjerą

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija pirmakursis Mantas Morozovas bendramokslių grupėje yra vienintelis „ant asfalto“ užaugęs kaunietis ir taip pat vienintelis prestižinės Kauno „Aušros“ gimnazijos abiturientas, savo laidoje pasirinkęs su agrosektoriumi susijusias universitetines studijas. Gausų būrį iškiliausių Lietuvos žmonių išugdžiusią gimnaziją baigęs vaikinas teigia, kad jis taip pat turi ypatingą misiją. Ir ši misija  – laužyti  klaidingus stereotipus apie šiuolaikinį žemės ūkį. Ir, regis,  Mantui tai daryti jau sekasi – jo motyvaciją siekti užsibrėžto tikslo agroverslo įmonė „Lytagra“ įvertino skatinamąja 1000 Eur stipendija, t. y. 200 Eur dydžio išmokomis kiekvieną mėnesį iki pat mokslo metų pabaigos.

VDU Žemės ūkio akademijoje išpildė vaikystės svajonę

„Visada mėgau tiksliuosius mokslus, tad sunkumų ir netikėtumų pradėjęs studijas VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakultete tikrai nepatyriau. Man ypač patinka tai, kad mokomės ne tik teorinių dalykų, bet jau lankėmės ir keliose moderniose agroverslo įmonėse, turėjome galimybę „pačiupinėti“ šiuolaikišką techniką, kuria iki šiol galėjau žavėtis tik parodų metu“, – studijų įspūdžiais dalijasi VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto pirmakursis.

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija pirmakursis Mantas Morozovas

Kuomet buvo dar visiškai mažas, Mantas yra leidęs atostogas kaime, kur jo senelis turėjo ūkį. Todėl, sako, kai po daugelio metų pats galėjo priimti sprendimus ir realiai planuoti savo ateitį, studijos VDU Žemės ūkio akademijoje simboliškai tapo šviesios vaikystės svajonės išsipildymu. O reali vaikino pažintis su šalies agroverslo įmonėmis, jų produktais bei paslaugomis prasidėjo ne tėvų ar kaimynų laukuose stebint javus kuliantį kombainą ar vairuojant traktorių, o naršant internete. Tai ne sumažino norą pasirinkti su agroverslu susijusią inžinieriaus  specialybę, bet priešingai – skatino domėtis plačiau ir sužinoti daugiau.

Agroversle – perspektyvios darbo vietos

Pirmoji Manto pažintis su AB „Lytagra“ taip pat įvyko internete. Susidarytas įspūdis apie įmonės modernumą, diegiamas inovacijas bei karjeros perspektyvas buvo puikus, todėl šiandien vaikinas teigia dėsiantis visas pastangas, kad šioje įmonėje studijų metais galėtų padirbėti, atlikti praktikas, o ateityje įsitvirtintų kaip visateisis profesionalus komandos narys.

AB „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas pasakoja, kad šios įmonės dėmesį VDU Žemės ūkio akademijos studentams lemia bent kelios dedamosios. „Didžioji dalis įmonės darbuotojų esame šios aukštosios mokyklos absolventai, dėkingi už įgytą tvirtą žinių pamatą. Tad gerai žinome, kaip svarbu jauną, motyvuotą žmogų laiku paskatinti bei sustiprinti jo apsisprendimą. Siekiame, kad praktikų metu užsimezgęs ryšys su studentais nuosekliai stiprėtų, kad jauni žmonės būtų suinteresuoti gerai mokytis bei žinotų, jog įgiję studijų baigimo diplomą jie turės perspektyvią darbo vietą“, – teigia R. Norvilas, pastebintis, kad studijų programą Žemės ūkio mechanikos inžinerija baigusių specialistų jau kuris laikas trūksta praktiškai visoms šalies agroverslo įmonėms.

AB „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas

„Tradicinių veržliarakčių komplekto šiandien jau nebepakanka. Šiuolaikinis specialistas privalo gebėti kurti bei kontroliuoti inovacijas, būti įgijęs atitinkamų žinių apie programinę įrangą, mokėti užsienio kalbų, nes jam ateityje reikės stažuotis bei tobulinti kvalifikaciją užsienio šalių žemės ūkio technikos gamybos įmonėse“, – agroverslo sektoriaus darbdavių lūkesčius komentuoja R. Norvilas.

Pasak pašnekovo, siekiant patenkinti darbo rinkos poreikius ir turint omenyje tai, kokie didžiuliai geopolitiniai, energetiniai, aplinkosauginiai iššūkiai laukia žemės ūkio ateityje, aktyviai bendradarbiaujančių socialinių partnerių – VDU Žemės ūkio akademijos ir agroverslo įmonių – iniciatyvų šiandien jau nebepakanka. R. Norvilo įsitikinimu, valstybiniu lygmeniu turėtų būti konstruktyviai sprendžiami klausimai, kaip regionų jaunuoliams padidinti studijų prieinamumą VDU Žemės ūkio akademijoje, koreguojant konkursinį balą, kaip kitais motyvaciniais būdais skatinti šalies jaunimą rinktis agrosektoriui ir šalies vystymuisi aktualias studijų programas. „Esantieji valdžioje neturėtų pamiršti, kad būtent žemės ūkis yra tas lokomotyvas, kuris traukia Lietuvos ekonomiką sunkmečių laikotarpiais. Todėl būtų didžiulė klaida prieiti iki situacijos, kai inžinerijos specialistų agrosektoriaus įmonės turėtų ieškoti užsienio šalyse“, – įspėja AB „Lytagra“ komercijos direktorius.

Sėkmingam agrosektoriaus vystymui – kompleksinės žinios

R. Norvilo nuomonei pritaria ir VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika, teigiantis, kad žemės ūkis yra vienas sparčiausiai skaitmenizuojamų, robotizuojamų, besikeičiančių verslo segmentų. Todėl norint sėkmingai plėtoti agroverslus, vis didesnę svarbą įgyja kompleksinės žinios, kurių suteikiama studijuojantiesiems VDU Žemės ūkio akademijoje.

VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika

„Džiaugiamės ir esame dėkingi socialiniams partneriams, kurie svariai prisideda ugdant ateities specialistus. Skatinamoji stipendija – tai ne tik piniginė išraiška. Tai žinia jos gavėjams bei visiems šiuo metu besirenkantiesiems profesiją, kad šiuolaikiškas, vakarietiškomis vertybėmis besivadovaujantis agroverslas jauniems žmonėms yra puiki terpė augti bei tobulėti“, – rinktis su karjera agroversle susijusias studijas ragina VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. R. Domeika.