Akademijoje vykusiame Studijų festivalyje – studijos, inovacijos, pokalbiai ir pramogos | VDU Žemės ūkio akademija

Akademijoje vykusiame Studijų festivalyje – studijos, inovacijos, pokalbiai ir pramogos

Gegužės 12 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) studijų miestelio erdvėse vyko VDU studijų festivalis. Į renginį susirinkęs gausus būrys moksleivių ir mokytojų turėjo galimybę susipažinti su studijų galimybėmis VDU ir Akademijoje.

Festivalio metu moksleivių laukė fakultetų, organizacijų, universiteto padalinių atstovai ir dėstytojai, inovacijų pristatymai, konsultacijos, žaidimai, pramogos, muzika. Moksleivius atlydėjusiems mokytojams buvo skirta atskira programa, kurią sudarė pranešimai aktualiomis temomis – apie ugdymą karjerai mokyklose, auginančias partnerystes, inovatyvius sprendimus pamokose, matematikos pasiekimų gerinimo priemones, ugdymo veiklų organizavimą kitaip.

VDU Studijų festivalyje dalyvavo visi keturi VDU Žemės ūkio akademijos fakultetai – Agronomijos fakultetas, Bioekonomikos plėtros fakultetas, Miškų ir ekologijos fakultetas, Inžinerijos fakultetas – ir kiti VDU fakultetai bei padaliniai: Ekonomikos ir vadybos fakultetas, Gamtos mokslų fakultetas, Humanitarinių mokslų fakultetas, Informatikos fakultetas, Menų fakultetas, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Socialinių mokslų fakultetas, Teisės fakultetas, Švietimo akademija, Užsienio kalbų institutas, Tarptautinių ryšių departamentas, VDU „Minded” verslumo akademija, Akademinio Jaunimo Mokslinė Draugija „Modusas”. Susitikimų su fakultetų atstovais metu moksleiviai ne tik konsultavosi apie studijų programas, priėmimą, tačiau ir išbandė trumpas praktines veiklas bei iš arčiau susipažino su universitete siūlomomis studijų programomis.

Studijų festivalyje VDU Žemės ūkio akademijos mokslininkai ne tik komunikavo studijų klausimais, tačiau taip pat demonstravo įvairias inovacijas. Moksleiviams, mokytojams ir Akademijos bendruomenei buvo pristatyta tikslioji žemdirbystė – tikslus dirvožemio mėginių ėmimas pagal GPS koordinates, kokteilio „Žalios energijos gurkšnis“ degustacijoje dalyviai turėjo galimybę paragauti ŽŪA mokslininkų kuriamų produktų, susipažinti su liofilizuotų produktų savybėmis. Greta šių veiklų, Agronomijos fakulteto atstovai taip pat pakvietė sužaisti viktorinoje atpažįstant augalų želmenis ir sėklas. Renginyje buvo pristatytos ir Inžinerijos fakulteto veiklos ir inovacijos – technologijų raida nuo XX a. ketvirto dešimtmečio retro automobilio iki naujausios kartos drono, taip pat pademonstruotas aukščių skirtumų matavimas geodeziniais prietaisais, išmaniojo drenažo sistema, renginio dalyviai galėjo išmėginti jėgas „gaudant vėją“ pasitelkus fizikos dėsnius. Gyvūnų mylėtojų Miškų ir ekologijos fakulteto prisistatymo erdvėse laukė pažintis su medžiokliniu šunimi, paukščių stebėjimas, taip pat užduotis atpažinti gyvūnus iš kaulų. Bioekonomikos plėtros fakultetas metė iššūkį Kahoot turnyre, kur pakvietę varžytis interaktyvioje Logistikos, apskaitos ir bioekonomikos viktorinoje.

Pramogų erdvėje festivalio dalyvius pasitiko įvairūs žaidimai, tarp kurių laukė ir amerikietiško futbolo komandos „Kaunas Dukes“ treniruotė.

Moksleiviai ne tik turiningai leido laiką, bet ir aktyviai domėjosi studijomis. Išbandžius aktyvias veiklas, susipažinus su studijų vertėmis ir aptarus priėmimo į studijas sąlygas, esami ir būsimi abiturientai atsisveikino tikėdamiesi sugrįžti čia jau kaip studentai.