Akcijos „1000 ąžuolų giria Lietuvos mokyklose“ kilmingų medžių palikuonys šaknis įleido visoje Lietuvoje | VDU Žemės ūkio akademija

Balandžio viduryje Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) su Miškų ir ekologijos fakultetu priešakyje pradėta vykdyti akcija „1000 ąžuolų giria Lietuvos mokyklose“ apraizgė visą Lietuvą. Pirmąją akcijos savaitę kilmingų ąžuolų sodinukai papuošė 12 mokyklų kiemus, antrąją savaitę ąžuolai pasodinti dar 15 mokyklų teritorijų, o trečiąją – paskutinę – savaitę akcija vainikuota vizitais dar 7 mokyklose.

Gegužės 2 dieną VDU Žemės ūkio akademijos atstovai kartu su LR Seimo nariu Jonu Varkaliu lankėsi Plungės krašte. Plungės „Saulės“ gimnazijos teritoriją papuošė 10 kilmingų ąžuolų sodinukų. Vienas jų – ypatingas, mat skirtas gimnazijos 25 metų jubiliejui paminėti bei gimnazijos įkūrėjui Juozui Milašiui atminti. Gimnazijoje kartu su bendruomenės nariais apsilankiusi VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė džiaugėsi po Lietuvą keliaujančia akcija ir Akademijos bei ugdymo įstaigų bendryste. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos kieme taip pat pasodinta 10 ąžuolų sodinukų. Vizitas Plungės krašte pabaigtas Plungės Technologijų ir verslo mokykloje, kur VDU ŽŪA atstovus priėmė ir ąžuolus sodino mokyklos bendruomenė su direktoriumi Audriumi Misiūnu priešakyje.

Gegužės 3 dieną ąžuolų sodinukai papuošė Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos teritoriją. Ugdymo įstaigoje apsilankiusi VDU Žemės ūkio akademijos kanclerės pavaduotoja prof. dr. Aušra Blinstrubienė mokyklos bendruomenei pristatė Akademijos aktualijas, studijų galimybes VDU Žemės ūkio akademijoje. Tą pačią dieną aplankyta ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazija. „Tikime, kad VDU Žemės ūkio akademijos kanclerės pavaduotojos prof. dr. A. Blinstrubienės linkėjimas, jog didingos kilmės ąžuolas kieme ne tik simbolizuotų ryšį su žeme ir gamta, bet ir teiktų stiprybės kasdieniuose darbuose bei ryžto siekiant didingų tikslų, išsipildys“, – teigė Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos bendruomenė.

Gegužės 6 dieną VDU Žemės ūkio akademijos atstovai kartu su Širvintų r. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bendruomene, Širvintų r. mere Živile Pinskuviene, vicemere Janina Pažusiene bei Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičiene Širvintose iš viso pasodino 14 kilmingų ąžuolų sodinukų. „Simboliška ir gražu, kad Širvintose pasodinti ąžuolų sodinukai yra išauginti iš kilmingų šalies ąžuolų gilių. Keturi iš jų šaknis įleido Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos teritorijoje, įprasminant artėjantį gimnazijos šimtmetį, o kiti – Šimtmečio parke, įkurtame valstybės atkūrimo šimtmečiui, medžio skulptūrų parke „Briedžių takas“ ir šalia pėsčiųjų tako palei tvenkinį”, – akcijos rezultatus įvardijo Širvintų r. savivaldybės atstovai.

Tą pačią dieną 10 kilmingų ąžuolų sodinukų papuošė Riešės gimnazijos teritoriją.

Visoms aplankytoms mokykloms, kuriose sužaliuos VDU Žemės ūkio akademijos dovanoti ąžuolai, įteikti sertifikatai, liudijantys, jog pasodinti iš kilmingų, gamtos paminklais pripažintų ąžuolų gilių išauginti medžiai. O ąžuolų protėviai tikrai didingi – tai Kauno r. per 700 metų skaičiuojantis Karvelių ąžuolas, kurio kamieno apimtis daugiau kaip 7 metrai bei Kėdainių r. Šaravų ąžuolas, iš kurio, neatlaikius vėjų, šiandien liko tik kamienas. Tačiau medžio didybė įprasminama iš jo gilių išaugintuose ąžuoliukuose, kurie puoš įvairias Lietuvos vietas.

„1000 ąžuolų giria Lietuvos mokyklose” akcija – tai prisidėjimas prie Lietuvos gamtos išsaugojimo, stiprybės ženklas mokykloje ir VDU Žemės ūkio akademijos bei aplankytų ugdymo įstaigų bendrystės simbolis.