Aktualu studentams: studijų vykdymas VDU | VDU Žemės ūkio akademija

Aktualu studentams: studijų vykdymas VDU

Pastaruoju metu švietimo sistemoje susiduriama su labai sudėtinga, precedento neturinčia situacija, susijusia su COVID-19 valdymu. Vytauto Didžiojo universitete, kaip ir visose Lietuvos aukštosiose mokyklose, studijas pradėta vykdyti kontaktiniu būdu, tačiau sudėtinga pandeminė situacija studijų dalyviams kelia nemažai klausimų.

„Mums yra be galo svarbu, kaip jaučiasi ir dėl ko nerimauja bendruomenė. Nuolat ieškome subalansuotų sprendimų, kad kuo didesnė jos dalis jaustųsi saugiai ir užtikrintai. Tačiau ne viskas priklauso vien tik nuo mūsų norų. Turime visi suremti pečius ir priimti kylančius iššūkius“, – teigia VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.

Vyriausybė taip pat pritarė, kad nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos ar ja nepersirgę aukštųjų mokyklų studentai ir asmenys, besimokantys pagal tęstinio profesinio mokymo programas, norėdami dalyvauti kontaktiniuose mokymo užsiėmimuose, galėtų testuotis kas 7–10 dienų, t. y. nebūtinai kas 48 valandas, kaip iki šiol. Toks palengvinimas galios iki spalio 15 d.

Vytauto Didžiojo universiteto administracijai gaunant studentų užklausas apie studijų procesus, žemiau pateikiama informacija apie dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su Vyriausybės sprendimais dėl studijų vykdymo tvarkos ir eigos: