ASU „Atvirų durų diena“ – renginys jau ateinančiai Z kartai | VDU Žemės ūkio akademija

ASU „Atvirų durų diena“ – renginys jau ateinančiai Z kartai

Lapkričio 23 d. ASU surengta šalies moksleiviams skirta Atvirų durų diena. Tai tradicinis, kasmet vykstantis renginys, kuriam kaskart  ieškoma vis naujo, įdomesnio  formato, nes auganti Z karta ypatinga – ji nori mokytis patirdama įspūdžius ir atrasdama pati.

Šiųmetis renginys leidžia daryti išvadą, kad apie būsimą profesiją ir karjeros kelią ima sąmoningai galvoti vis jaunesnio amžiaus moksleiviai, o vyreniųjų motyvacija pagrįsta svariais argumentais. Mažėja ir nuostatos, kad į Vytauto Didžiojo universitetą besiintegruojančiame ASU savo vietą gali rasti tik iš regionų kilę vaikai.

Emilis Navickas – dar tik aštuntokas. Lydimas tėčio Narimanto į Atvirų durų dieną vaikinukas atvyko iš Vilniaus Žvėryno gimnazijos. Mat Emilio svajonė – studijuoti želdininkystę jau VDU Žemės ūkio akademijoje. Simona Šalčiūnaitė – Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos dvyliktokė bei šioje gimnazijoje aktyviai veikiančios ASU klasės moksleivė. Mergina teigė neabejojanti, kad tikrai rinksis studijas VDU Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakultete, tad belikę apsispręsti, kurią studijų programą pasirinkti. Iš Laukuvos (Šilalės r.) atvykęs Nerijus Končauskas jau žino ir konkrečią jį dominančią studijų programą. Tai Gamybos ir perdirbimo inžinerijos bakalauro studijų programa. Mat abituriento tėvai Šilalės rajone vysto mišrų augalininkystės ir gyvulininkystės ūkį. Kol kas, pasak Nerijaus, „tėvai dirba senoviškai“, tačiau jis pasiryžęs ateityje perimti tėvų veiklą ir joje taikyti universitete įgytas žinias.

Šiųmetis renginio formatas buvo sumanytas taip, kad pirmiausia moksleiviai galėjo betarpiškai pabendrauti su universiteto fakultetų atstovais, išsiaiškinti įvairių studijų pobūdį, įsidarbinimo galimybes ir pasikonsultuoti, kokių dalykų valstybinius egzaminus tikslinga rinktis, norint studijuoti konkrečioje programoje. Vėliau jų laukė susitikimai su ASU studentais, kurie būsimiems bendramoksliams įtaigiai pasakojo apie savo pasirinkimo motyvus, mokymosi niuansus, ir be, abejo,  apie spalvingą studentišką laisvalaikį.

Vėliau drauge su ASU dėstytojais moksleiviai leidosi į virtualią pažinimo kelionę po šiuolaikinės agronomijos, ekonomikos, miškininkystės ir inžinerijos pasaulį.

Galiausiai jaunųjų universiteto svečių laukė susitikimai su ASU absolventais – agroverslo įmonių ir šalies viešojo sektoriaus atstovais. Iš jų moksleiviai išgirdo ne vieną sėkmės istoriją, kurioms pradžią davė studijų pasirinkimas ASU.

Atvirų durų dienoje iš viso dalyvavo apie 300 moksleivių. Tai grupės iš Raseinių r. Ariogalos, Plungės r. Platelių, Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus,Skuodo r. Mosėdžio, Panevėžio Minties, Vilkijos, Alytaus Šv. Benedikto,Kėdainių r. Krakių, Kauno r. Ugnės Karvelis, Skuodo r. Ylakių,Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijų bei Kauno r.  Ežerėlio pagrindinės mokyklos.