BioAgroStudijų turas 2019-2020 startavo! Aplankyta Joniškio žemės ūkio mokykla bei Žagarės gimnazija | VDU Žemės ūkio akademija

Gruodžio 5 d. startavo Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros bei Agronomijos fakultetų inicijuotas projektas „BioAgroStudijų turas 2019-2020“. Pirmojoje turo išvykoje buvo suplanuotos net dvi stotelės – Joniškio žemės ūkio mokykla bei Žagarės gimnazija. Susitikimų metu moksleiviams pristatyti atstovaujami fakultetai, studijų programos, taikant aktyvius užsiėmimų metodus akcentuota žemės ūkio bei bioekonomikos svarba. Per turo veiklas moksleiviai skatinami siekti darnaus vystymosi, kad pasaulis, kuriame gyvename šiandien, išliktų gyvas bei žalias ir ateityje.

Turo programoje, susipažinus su Bioekonomikos plėtros bei Agronomijos fakultetais, moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Šiandien kuriame pasaulį, kuriame gyvensime rytoj“. Pagrindinės konkurso dalys – protmūšis „Žemės ūkis: praeitis ar ateitis?“ ir verslo idėjų generavimo užduotis „Sukurk savo bioverslo idėją“. Protmūšyje, atsakant į klausimus, akcentuota žemės ūkio svarba ir kuriama pridėtinė vertė, sulaužyti stereotipai, kad žemės ūkis buvo reikšmingas tik ankstesnėms kartoms. Idėjų generavimo užduotis buvo kūrybiškumo iššūkis. Išsitraukę du skirtingus bioišteklius, moksleiviai, remdamiesi jais, generavo naujas bioverslo idėjas, kūrė naujus bioproduktus. Maloniai nustebino rezultatas – originalios, darnumo principais grįstos tiek Joniškio žemės ūkio mokyklos moksleivių, tiek Žagarės gimnazistų idėjos. Visos konkurse dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkomis už šaunius pasirodymus. Atrinktos geriausiai pasirodžiusios komandos pakviestos į bendrą finalinį renginį, vyksiantį VDU Žemės ūkio akademijoje birželio mėnesį.

Puikus startas – moksleivių susidomėjimas, šypsenos ir entuziazmas – skatina judėti toliau. Dalindamiesi žaliais linkėjimais iš Joniškio žemės ūkio mokyklos bei Žagarės gimnazijos laukiame kitų susitikimų. „Šiandien kuriame pasaulį, kuriame gyvensime rytoj“.

Jeigu susidomėjote BioAgroStudijų turo programa arba žinote kurios mokyklos moksleiviai norėtų BioAgroStudijų turo komandą pasikviesti į svečius, laukiame asmeninės žinutės Bioekonomikos plėtros arba Agronomijos fakultetų Facebook paskyrose (VDU Bioekonomikos plėtros fakultetas, VDU Agronomijos fakultetas) arba el. paštu: deimena.montvydaite@vdu.lt. Iki susitikimo!