Ekologijos dieną pirk ekologišką prekę bent vieną! | VDU Žemės ūkio akademija

Ekologijos dieną pirk ekologišką prekę bent vieną!

Rugsėjo 23-iąją Europos Sąjungos šalys minės Ekologijos dieną – vyks renginiai ir iniciatyvos, skirtos ekologijai, ekologiškiems produktams, tvarumui.

O ką tądien veiks Lietuva?

Junkimės prie iniciatyvos „Ekologijos dieną pirk ekologišką prekę bent vieną“. Nusipirkime bent vieną sertifikuotą ekologišką prekę sau, savo šeimai ir artimiesiems, pavaišinkime draugą ar kolegą. Bent vieną dieną per metus pagyvenkime ekologiškiau. Ir gal ateityje tai netgi taps geru įpročiu.

Į klausimą, kodėl verta rinktis sertifikuotus ekologiškus produktus, atsakome: ekologiški produktai – tai triguba nauda.

Pirma nauda – žmogui ir jo sveikatai. Kiekvienam iš mūsų, mūsų šeimoms ir artimiesiems. Ekologiški produktai pagaminti iš natūralių medžiagų, natūraliais būdais, be genetiškai modifikuotų organizmų, be cheminės taršos.

Antra nauda – gamtai, mūsų gyvenamajai aplinkai, Žemei. Vandeniui, dirvožemiui, gyvūnams, augalams, bioįvairovei ekologinėje gamyboje tenka išskirtinis dėmesys, pagarba ir atidumas. Tai tvarus ir atsakingas gamybos metodas. Tai vienas iš efektyvių būdų kovoti su klimato kaita. Tai šansas Žemei išlikti.

Trečia nauda – ekologiškai ūkininkaujančių vietos ūkininkų, gamintojų ir pardavėjų palaikymas, kurie kasdien dirba, kad ekologiškos prekės iš tiesų būtų kokybiškos ir patikimos, skanios ir vertingos.

Tad pabandome? ES Ekologijos dieną perkame ekologišką prekę bent vieną? Dalijamės šia idėja su artimaisiais? Iki rugsėjo 25 d. VŠĮ Ekoagros „Facebook“ paskyroje galite įkelti įsigytų sertifikuotų ekologiškų prekių nuotraukas ir laimėti prizų.