Hidroponinė technologija galvijų ūkiuose – mažesnės sąnaudos ir aukštesnė kokybė | VDU Žemės ūkio akademija

Europos politikai sutaria, kad esant dabartinei situacijai būtina siekti, jog Europos maisto sistema taptų kuo tvaresnė ir atsparesnė būsimoms krizėms, o tai galima pasiekti bendradarbiaujant verslui ir mokslininkams. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) sėkmingai dirba šia kryptimi – VDU ŽŪA mokslininkų vadovaujama ir dešimt partnerių sutelkusi Europos inovacijų partnerystės (EIP) grupė vykdė projektą, kuriuo siekė padėti žemės ūkio produktų gamintojams mažinti ūkių kaštus ir kelti produktyvumą, taip padidinant atsparumą krizėms ir konkurencingumą. Sėkmingai projektą įvykdę VDU ŽŪA mokslininkai bei partneriai atvirai dalijasi gerąja patirtimi ir džiaugiasi, kad įdiegtos technologijos naudojamos pasibaigus projektui, o tai – geriausias įrodymas, jog EIP projektai reikšmingai prisideda prie teigiamų pokyčių.

Interviu sukurtas ir pagamintas pagal Kaimo tinklo projektą Nr. PLKT-KK-22-2-03627-PR001. Priemonė finansuojama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“. Projektas remiamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

www.zum.lt, www.vdu.lt