Praktinis užsiėmimas ,,MATUOKIS PROFESIJĄ SU VERSLO PROFESIONALAIS‘‘ | VDU Žemės ūkio akademija

Praktinis užsiėmimas ,,MATUOKIS PROFESIJĄ SU VERSLO PROFESIONALAIS‘‘

Šių metų gegužės 12 d. VDU Bioekonomikos plėtros fakultetas nuotoliniu būdu  pakvietė  moksleivius, mokytojus, fakulteto studentus į seminarą ,,MATUOKIS PROFESIJĄ SU VERSLO PROFESIONALAIS‘‘. Fakulteto l.p.e. dekanas doc. dr. Bernardas Vaznonis pasveikino seminaro dalyvius, atvykus į seminarą, kurio tikslas – mokslo, studijų ir verslo partnerystė, atskleidžiant jaunimui profesijos veiklos subtilybes, kuris renkasi ar studijuoja savo svajonių profesiją. Renginio sumanytoja ir organizatorė Bioekonomikos plėtros fakulteto marketingo koordinatorė ir dėstytoja Vitalija Vanagienė.

Renginyje savo patirtimi dalinosi  bakalauro studijų Logistikos ir prekybos studijų programos socialinio partnerio UAB Mantinga atstovai – marketingo vadovė Jūratė Survilienė, logistikos ir realizacijos direktorius Alius Maknavičius, Apskaitos ir finansų studijų programos partnerė MB Verslo finansų bitės vadovė Inga Šipelienė ir Turizmo industrijų studijų programos partneris Makalius Rimvydas Širvinskas, kuris Lietuvoje žinomas kaip vienas iš geriausių turizmo organizatorių, turizmo tendencijų žinovas ir naujų turizmo krypčių užkariautojas.

Seminaro dalyviams Jūratė Survilienė pristatė UAB Mantinga veiklą, jos tvarumo politiką, socialinės atsakomybės principų diegimą ir kūrybingo marketingo svarbą kiekvienai organizacijai, dalyvius įtraukiant į interaktyvų žaidimą.

Alius Maknavičius  dalinosi žiniomis apie logistikos profesijos, kuri prekėms suteikia ,,sparnus‘‘ subtilybes, papasakojo apie UAB Mantinga logistikos padalinio struktūrą, funkcijas ir kasdienę veiklą bei kaip sprendžiamos kylančios problemos.

Inga Šipelienė kalbėjo apie buhalterio specialybę, darbo pobūdį, galimybes bei sumanaus buhalterio svarbą kiekvienam verslui.

MAKALIUS Rimvydas Širvinskas pristatė turizmo industrijas, akcentuojant, jog pasirinkus šią profesiją neturėsite nė vienos rutininės dienos, organizuojant aktyvias turizmo veiklas, sumaniai sprendžiant kylančius iššūkius. Turizmo industrijų profesionalo pastebėjimu, tai veikla, kuri iš hobio išauga į darbą ir teikia gyvenimui malonumą! MAKALIUS pakvietė seminaro dalyvius atsakyti į klausimą – jeigu nuspręstum dirbti turizmo indsutrijoje, kokią įdomią profesiją pasirinktum?  Labiausiai patikusiu atsakymu išrinko VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto Turizmo industrijų programos I kurso studentės Helminos Tinterytės mintis ,,Norėčiau išbandyti save esant kelionių organizatore, tai būtų patirtis, kuri parodytų mano kūrybingumą, siekčiau ir pagalbos klientams – padėti jiems atrasti unikaliausias vietas, atverti savo požiūrį, tai sritis, kuri ir mane gali džiuginti“.

Renginys pritraukė 265 moksleivius, jų mokytojus ir studentus, kurie aktyviai dalyvavo socialinių partnerių suorganizuotose užduotyse ir buvo apdovanoti prizais. UAB Mantinga įsteigtus prizus laimėjo Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos 10 klasės moksleivė Iveta Buniutė ir VDU Žemės ūkio akademijos IV kurso studentė Daiva Bukšnienė. VDU įsteigtą prizą, unikalius saldainius, orientuotus į aplinkos taršos mažinimą, laimėjo Prienų „Žiburio“ gimnazijos 10 klasės moksleivė Paulina Sabanskytė. Makaliaus pasaulio užkeliavimo kuprinę laimėjo VDU Žemės ūkio akademijos I kurso studentė Helmina Tinterytė.