Kaip žemės ūkio parodą pavyko perkeltį į internetą | VDU Žemės ūkio akademija

Kaip žemės ūkio parodą pavyko perkeltį į internetą

Inovacijų sklaidos paroda „Inno panorama 2020“ šį rudenį pati tapo inovacija

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) jau beveik tris dešimtmečius garsėja kasmet rengiamomis bei minias lankytojų sutraukiančiomis žemės ūkio parodomis. Ir netgi koronaviruso pandemija netapo priežastimi šiemet neįvykti rudeninei, inovacijų sklaidai skirtai parodai „Inno panorama 2020“. Maža to – ši paroda pati tapo inovacija, nes yra pirmoji Lietuvoje, trimačio vaizdo formatu perkelta į virtualią erdvę. Ją iki gruodžio 31 d. galite aplankyti adresu: https://virtuali.expoacademia.lt

VDU Žemės ūkio akademijoje vykstanti rudeninė paroda pernai iš esmės atnaujino savo turinį ir tapo inovacijų sklaidos renginiu „Inno panorama“, sudarytu iš dviejų dalių: inovatyvių paslaugų bei produktų ekspozicijos ir šviečiamosios programos. Pagrindiniu, didžiausio lankytojų dėmesio sulaukusiu traukos centru pernai buvo pripažinta “Inovacijų alėja“, kurioje demonstruotos agrosektoriui skirtos naujovės.

VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko (VDU ŽŪA ŽŪMTP) vadovas doc. dr. Virginijus Venskutonis prisimena, kaip šį pavasarį karantine atsidūrusi jo komanda netruko iškristalizuoti mintį, kad jei nuotoliniu būdu galima dirbti, vadinasi, taip pat galima surengti ir virtualią parodą, o jos branduoliu turėtų tapti „Inovacijų alėja“.

VDU ŽŪA ŽŪMTP Parodų organizavimo centro vadovė dr. Rima Pranaitienė teigia, kad naujų iššūkių komandai netrūko. Pirmiausia teko ieškoti naujų būdų, kaip savo verslo partnerius pakviesti dalyvauti tokiame renginyje, kokio Lietuvoje dar nėra buvę. Taip pat reikėjo surasti informacinių technologijų įmonę, kuri sukurtų aiškią, patogią internetinę platformą ir suspėtų tai padaryti iki numatytos parodos datos.

„Programuotojai sakė su mūsų sąlygomis sutinkantys visų pirma todėl, kad jiems patiems užduotis yra nauja ir įdomi. Taip pat atsirado net dvi dešimtys ankstesnių parodų dalyvių, kurie patikėjo mūsų idėja ir sugebėjo per trumpą laiką paruošti informatyvią bei patrauklią medžiagą, pristatančią naujausius produktus ir paslaugas.

Kadangi mūsų parodose lankytojai visada turi galimybę padiskutuoti su mokslininkais bei agroverslo atstovais, „vaikštinėdami“ virtualiame paviljone, kuris yra identiškas realiai esančiam VDU ŽŪA teritorijoje, taip pat galima eksponatų stenduose išgirsti, ką apie pristatomas inovacijas kalba jų gamintojai, mokslininkai, pirkėjai“, – pasakoja R. Pranaitienė. Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad iki pat parodos pabaigos įmonės gali savo ekspozicijas papildyti, o nauji dalyviai bet kada “įžengti” į “Inovacijų alėją“.

Parodos organizatoriai teigia, kad juos ypač maloniai nuteikė įmonės AB East West Agro vadovo Gedimino Kvietkausko reakcija į kvietimą dalyvauti parodoje. Ši įmonė tapo ne tik „Inovacijų alėjos“ dalyve, bet ir pagrindine rėmėja, nes, jos vadovo įsitikinimu, modernus VDU ŽŪA komandos sprendimas nusipelno agroverslo palaikymo.

„Inno panoramoje 2020“ į virtualią erdvę perkelta ir plati šviečiamoji programa. Rugsėjo 24 – 25 dienomis  online vykusiuose 29 -iuose seminaruose dalyvavo beveik pusė tūkstančio suinteresuotų asmenų. Plati seminarų tematika sudomino ir Žemės ūkio ministerijos atstovus, ir transliacijos metu valtyje sėdintį žveją, ir savo ūkių laukuose esančius ūkininkus.  Iki metų pabaigos daugiau kaip pusės šių seminarų įrašus galima bet kada peržiūrėti adresu: https://innopanorama.lt/inno-panorama-2020-svieciamoji-programa.

VDU ŽŪA  Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko komanda „Inno panoramai“ sukurtą internetinę platformą planuoja efektyviai naudoti ir ateityje, juolab kad jos techninės galimybės leidžia vienu metu demonstruoti net keliolika parodų ar kitokių renginių. VDU ŽŪA parodų organizatoriai labai tikisi, kad jau pavasarį visiems bus galima gyvai susitikti tradicinėje parodoje „Ką pasėsi… 2021“. Tačiau kartu bręsta ir idėjos, kaip gyvai vykstant parodai būtų galima išnaudoti naujos virtualios platformos galimybes.