Karjeros galimybės studentams ES institucijose | VDU Žemės ūkio akademija

Karjeros galimybės studentams ES institucijose

Darbas Europos sąjungos institucijose – dar ne visiems atrasta, tačiau, be jokios abejonės, labai naudinga ir unikali patirtis. Dinamiška, nuolat kintanti ir besivystanti ES institucijų veikla atvira studentams bei absolventams, kurie svajoja apie tarptautinę patirtį.

Savanorystė darbo ES institucijose studentų ambasadorius

Studentams yra suteikiama galimybė pažinti Europos sąjungos institucijas, teikiant paraišką tapti darbo ES institucijose studentų ambasadoriumi. Pagrindinė ambasadoriaus užduotis  – bendradarbiavimas su jam priskirtu koordinatoriumi bei universitetu, įgyvendinant įvairias veiklas, kurios padėtų skatinti studentų susidomėjimą darbu bei praktika ES institucijose. Šia veikla panorusiam užsiimti studentui, tai ne tik puiki savanorystės patirtis, bet ir gera terpė padėti tvirtą žingsnį norint ateityje įsidarbinti ES organizacijose, ugdyti savo kūrybiškumo sugebėjimus bei kitas sritis, tokias kaip: viešasis kalbėjimas, rinkodaros įgūdžiai, darbo su žmonėmis kompetencijos ir kt.

Būsimiems studentų ambasadoriams, prieš pradedant vykdyti savo veiklas, yra organizuojami mokymai Briuselyje, kuriuose savanoriai supažindinami su ambasadorių atrankos procedūromis, darbo sąlygomis institucijose ir pan.

Darbo ES institucijose studentų ambasadorių atranka pradedama kiekvienų metų vasario – kovo mėnesį (šiais metais paraiškų teikimo pabaiga numatoma kovo 20 d.). Studentai norėdami būti ambasadoriais: būti ES piliečiai, gerai mokėti anglų ir šalies, kurioje studijuoja kalbą bei turėti studento statusą. Daugiau informacijos apie programą.

Praktika ES institucijose

Baigiančiųjų kursų studentai turi galimybę pateikti prašymą atlikti praktikai ES institucijose.  Būsimi absolventai turi galimybę atlikti įvairių sričių stažuotes: konkurencijos teisės, žmogiškųjų išteklių, aplinkos politikos, komunikacijos ir pan. Tad darbas, kurį gausite labai priklauso nuo srities, kurią pasirinksite savo praktikai.

Stažuočių atranką vykdo pačios ES institucijos ir agentūros, o atrankos vykdomos du kartus per metus – birželį ir lapkritį. Norėdami dalyvauti atrankoje turite gebėti laisvai kalbėti bent dvejomis ES kalbomis – savo gimtąja ir kita ES darbo kalba (anglų, prancūzų, vokiečių). Taip pat, vienas esminių kriterijų – turite būti baigiančiojo kurso studentas – paskutinę paraiškos pildymo dieną jau turite būti gavę bakalauro diplomą bei negalite būti turėję jokios darbinės patirties ES institucijose ilgiau nei šešias savaites. Daugiau informacijos apie stažuotes.

Darbas ES institucijose

Išbandžius aukščiau minėtas veiklas Europos sąjungos institucijose arba iškart baigus studijas, studentai bei absolventai gali kandidatuoti įsidarbinimui į savo pasirinktą sritį. Atrankos procedūra į norimą darbo vietą apima įvairias testavimo sesijas ir vertinimus, kurie gali užtrukti apie metus.

Siekiant įsidarbinti ES institucijose reikės patvirtinti savo kompetencijas profesinėje srityje bei išlaikyti bendrą vertinimo testą. Svarbu atsiminti ir tai, jog skiriasi sutarčių, kuriomis įdarbinami darbuotojai, rūšys. Tad, teikiant paraišką atkreipkite dėmesį į tai, ar tai nuolatinio darbuotojo pozicija, ar terminuota su konkrečiomis užduotimis.

Administratorių, kalbų specialistų, vertėjų žodžiu ar raštu, sekretorių ir kitų kategorijų darbuotojų konkursai darbo vietai rengiami kasmet, tad nepraleiskite savo šanso! Daugiau apie darbo pozicijas ir kandidatavimą į jas.

Darbas Europos sąjungos institucijose niekada nebūna nuobodus, apima daugybę skirtingų sričių, vietų ir požiūrių, tad ši daugiakultūrinė aplinka labai naudinga, prasminga bei vertinga patirtis.