KUTŪROS IR TURIZMO VADYBOS PRAKTIKOS AKIMIRKOS

Esu 3 kurso, Kultūros ir turizmo vadybos studentė Viltė Kriščiūnaitė. Praktiką atlikti pasirinkau nepaprastoje vietoje – Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje. Šią vietą pasirinkau dėl to, kad domiuosi tamsiuoju ir darniuoju turizmu, o būtent šiame nacionaliniame parke yra ypatingas kultūrinis objektas, kuris nuolatos traukė mano dėmesį – Šaltojo karo ekspozicija.

Tik atvykus mane pasitiko labai svetingai tiek Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, tiek svečių namų savininkai. Jaučiausi tarsi namuose! Praktikos vadovė leido man apsiprasti su aplinka, aplankyti lankomas vietas, dalyvauti ekskursijose.

Pirmiausia, žinodama save, pasisiūliau sukurti naują ekskursiją. Mano užduotimi tapo  – Edukacinė ekskursija suaugusiems. Daug laiko skaičiau, analizavau esamas ekskursijas, kaupiau informaciją, dalyvavau ekskursijose, klausiau gido pasakojimų, kaupiau jų patirtį. Tokia nauja patirtis suteikė įvairių žinių, gebėjimo organizuoti ir planuoti laiką, gebėjimą atkreipti dėmesį į detales, stebėti turistų ir lankytojų emocijas ir jausmus.

Nežinantiems kas yra darnusis turizmas? Siūlau apsilankyti būtent čia!

Žemaitijos nacionalinio parko vizija – žmogaus ir gamtos santarvė, gyvas kultūros paveldas. Taigi, būtent čia gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms yra labai svarbu gamta ir jos aplinkosauga. Dauguma Platelių gyventojų užsiima turizmo veikla: nuomoja svečių namus, veda ekskursijas, teikia turizmo paslaugas tokias kaip: nardymas Platelių ežere, dviračių nuoma ir t.t. Būtent tai parodo, kad ši vietovė yra tikrai darni.

Daug laiko praleidau su žmonėmis, kurie myli šią nuostabią vietovę. Žmonių ir darbuotojų pasakojimai, mane stebino. Nors žemaičiai save laiko uždarais ir nepatikliais žmonėmis, man pasirodė, kad būtent čia aš sutikau šilčiausius ir dosniausius žmones. Kalbėdami apie savo kraštą galima išgirsti didelį pasididžiavimą ir norą skleisti tik gražius žodžius apie Platelius. Kiekvienas čia gyvenantis žino istorijas, legendas, lankomas vietas, šio krašto išskirtinumus. Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai noriai papasakoja visiems kaip atsirado Platelių ežero pavadinimas, kodėl šis uosis vadinamas „Raganos uosiu„ ar kokios šioje vietovėje šventės buvo švenčiamos jų jaunystės laikais.

Būtent čia supratau, ką reiškia puikus darbas su klientais, kaip reikia šnekėti, kaip reikia įtraukti turistus domėtis krašto gamta ir kultūriniais paveldais !

Ši praktika man padovanojo daug naujų potyrių! Darbas šioje įstaigoje išmokė naujų organizavimo ypatumų, darbo laiko kontrolės, idėjų generavimo ir šilto bendravimo su klientais.

Taigi, man praktika, tapo galimybe savo jėgas ir žinias išbandyti svajonių darbe 😊

Ačiū Žemaitijos Nacionalinio parko direkcijai už šiltą priėmimą ir naujų žinių įgijimą!