Kvietimas dalyvauti Visuotiniame Lietuvos mokslininkų suvažiavime | VDU Žemės ūkio akademija

Kvietimas dalyvauti Visuotiniame Lietuvos mokslininkų suvažiavime

Seime vyks visuotinis Lietuvos mokslininkų suvažiavimas

Gruodžio 13 d., penktadienį, istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmai) Laikinosios Seimo ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimo grupės pirmininkas Lauras Stacevičius drauge su Lietuvos mokslininkų sąjunga (LMS) ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu (LAMPSS) rengia antrąjį visuotinį Lietuvos mokslininkų suvažiavimą svarbiausiems mokslo ir studijų sistemos klausimams aptarti. Suvažiavimas skirtas LMS įkūrimo 30-mečiui ir Pasaulio lietuvių metams. Renginio pradžia 10 val., dalyvių  registracija vyks 9–9.55 val.
Suvažiavime numatoma aptarti temas:
1. Lietuvos mokslininkų potencialo išsaugojimas ir sutelkimas, kuriant ir įgyvendinant valstybės strategiją. Jaunųjų mokslininkų potencialo ugdymas. Mokslininkų veiklos prestižo atkūrimas visuomenėje;
2. Mokslinių tyrimų tęstinumas, mokslo ir studijų institucijų tinklo optimizavimo ir kitų reformų kontekste;
3. Mokslininkų bei mokslo ir studijų institucijų veiklos vertinimo sistemos ir ją reglamentuojančios teisinės bazės tobulinimas;
4. Mokslo finansavimo ir mokslininkų darbo užmokesčio sistemos tobulinimas;
5. Mokslo draugijų, mokslininkų ir dėstytojų profesinių sąjungų ir kitų asociacijų telkimas į bendrą sambūrį. Mokslininkų savivaldos atkūrimas;
6. Pasaulio lietuvių mokslininkų potencialo panaudojimas valstybės ūkiui stiprinti ir kultūrai plėtoti;
7. Visuomenės informavimo apie mokslo ir studijų institucijas ir mokslininkus sistemos atkūrimas. Mokslo populiarinimas bei visuomenės įtraukimas į mokslinių tyrimų programų kūrimą.
8. Suvažiavimo rezoliucijų svarstymas ir priėmimas;
9. Kreipimasis į Lietuvos Respublikos Prezidentą dėl mokslininkų ekspertų tinklo suformavimo ir ilgalaikės strategijos, apimančios mokslo, švietimo, ekonomikos ir kultūros sistemų plėtrą, kūrimo; mokslinės veiklos vertinimo kriterijų; mokslo finansavimo ir mokslininkų atlyginimų;
10. Kreipimasis į profsąjungines asociacijas dėl veiklos koordinavimo.

Visuotiniam mokslininkų suvažiavimui siūlomų rezoliucijų temos:

1. Lietuvos mokslininkų indėlio, kuriant ir įgyvendinant ilgalaikę valstybės strategiją, stiprinimas. Žymiai platesnis mokslininkų kompetencijų panaudojimas visose valstybės raidos kryptyse. Tam yra būtinas mokslinio pedagoginio darbo prestižas, nuolatinis akademinės bendruomenės atsinaujinimas ir jaunųjų mokslininkų rengimas, išnaudojant Lietuvos ir užsienio institucijų galimybes.
2. Visos akademinės bendrijos, kaip santykinai savarankiškos visuomenės dalies, savireguliacijos ir viešosios raiškos stiprinimas. Mokslo draugijų ir organizacijų veiklos Lietuvoje ir užsienyje pripažinimas bei skatinimas Visos valstybės mastu. Būtina grąžinti Lietuvos mokslo tarybai visos mokslo ir studijų sistemos savivaldos ir pagrindinio valstybės eksperto visais mokslo ir studijų sistemos plėtros klausimais funkcijas.
3. Mokslininkų bei mokslo ir studijų institucijų veiklos vertinimo kriterijų tobulinimas, visapusiškai skatinant jų indėlį į visos valstybės ir visuomenės raidą. Mokslo indėlio į švietimą, verslo plėtrą ir visuomenės socialinę raidą skatinimas, plėtojant atliekamų tyrimų tarp tautiškumą.
4. Reikalaujame ilgalaikės mokslo ir studijų finansavimo didinimo programos, atsižvelgiant į mokslininko profesijos prestižą, tarptautinius standartus (lyginant su kitomis šalimis) ir tarptautinių organizacijų pripažintas socialinių sričių finansavimo proporcijas. Būtina atlikti profesionalią visos mokslo ir studijų sistemos finansavimo raidos analizę ir įvertinti padarytas klaidas.

Suvažiavimas bus transliuojamas internetu ir TV programa „Seimas – tiesiogiai“.

Norinčius registruotis maloniai prašome spausti žemiau esančią nuorodą:

Visuotinio Lietuvos mokslininkų suvažiavimo darbotvarkė

Kvietimas