LAUŽOME STEREOTIPUS! VDU ŽŪA studentė Kamilė: sužavėjo draugiška aplinka ir palaikymas, nes visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo | VDU Žemės ūkio akademija

LAUŽOME STEREOTIPUS! VDU ŽŪA studentė Kamilė: sužavėjo draugiška aplinka ir palaikymas, nes visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo

Ar VDU ŽŪA studijos – tik ūkininkų vaikams? Ar baigęs VDU ŽŪA gali būti vien tik ūkininku? Įgytas išsilavinimas gali būti naudingas tik siauroje srityje? Ar darbas agrosektoriuje – nepelningas ir neperspektyvus?

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių, siekiančių kokybiško aukštojo išsilavinimo, turiningo, produktyvaus, galimybes atveriančio studijų laiko, užtikrintos profesinės ateities. Jie – yra stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, jog VDU ŽŪA įgytas išsilavinimas ir perspektyvos agrosektoriuje gali atverti kur kas daugiau savęs realizavimo ir profesinių galimybių, negu teigia vis dar sutinkami stereotipai.

Pirmuoju numeriu VDU ŽŪA pasirinkę studentai dalinasi patirtimi, kuri galbūt padėsi apsispręsti būsimam studentui priimti drąsius sprendimus ir užsitikrinti sau modernią pažangią, perspektyvią ir pelningą ateitį.

Kamilė Jasnauskaitė, VDU Žemės ūkio akademijos bakalauro studijų programos „Agronomija“ antro kurso studentė, į šią studijų programą atvedė draugų, pažįstamų ir ūkininkų diskusijos apie besivystančias technologijas. Siekti savo tikslų ir išsilavinimo paskatino ne tik noras bendrai kurti ateities agrosektorių, bet ir VDU ŽŪA teikiamos galimybės. Kamilė pasidalino, kas lėmė jos pasirinkimą studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje ir kokios jos mintys dabar – esant studentei.

–  Kas paskatino domėtis studijuojama sritimi?

– Augau kaime, aplink vykstantys darbai skatino domėtis, draugų, pažįstamų ūkininkų diskusijos apie techninius dalykus, auginimo technologijas, politiką pasirodė įdomūs, tai paskatino pasvarstyti apie kelią link darbo agrosektoriuje.

–  Iš kur sužinojai apie VDU Žemės ūkio akademiją, čia siūlomas studijas?

–  Iš draugų, jau baigusių studijas VDU ŽŪA.

–  Kas paskatino pasirinkti studijas VDU Žemės ūkio akademijoje?

– VDU ŽŪA pasirinkau dėl to, kad vienintelė aukštoji mokykla, teikianti aukštąjį universitetinį išsilavinimą agronomijos srityje. Pasirinkimą paskatino ir tai, kad buvau girdėjusi, jog tyrimai atliekami ir Bandymų stotyje, kad viskas, ko reikia kokybiškoms studijoms yra vienoje vietoje.

–  Ar studijos VDU Žemės ūkio akademijoje buvo Tavo pasirinkimas numeris vienas?

– Taip, studijos VDU ŽŪA buvo mano pasirinkimas numeris vienas.

–  Kokius stereotipus apie žemės ūkį ar VDU Žemės ūkio akademiją teko girdėti savo aplinkoje prieš stojant į VDU Žemės ūkio akademiją?

–  Teko girdėti nuomonių, kad čia studijuoja tik ūkininkų vaikai, kad žemės ūkis – tik daržų ravėjimas, kad ši sritis neperspektyvi, nes būsi paprastas kaimo darbininkas.

Kokius stereotipus pradėjus studijuoti jau pavyko paneigti sau pačiai ir aplinkiniams?

– Pavyko sulaužyti iš esmės visus stereotipus. Įsitikinau, kad čia gali mokytis kiekvienas, nuoširdžiai besidomintis šia sritimi – pati neturiu ūkio, bet domiuosi, mokausi ir puikiai sekasi. Taip pat čia yra daug tobulėjimo galimybių, vykdoma daugybė pasėlių, technikos tyrimų, daug dėmesio skiriama agrosektoriaus naujovėms, kas tikrai įrodo, kad ši sritis modernėja dideliais žingsniais, turi daug potencialo.

–  Kas labiausiai nustebino studijuojant VDU Žemės ūkio akademijoje?

– Labiausiai nustebino dėstytojai, kurie bendrauja su tavimi ne kaip su žemiau stovinčiu studentu, o kaip su būsimu kolega, šaunūs kursiokai, besidalinantys savo praktine patirtimi vieni su kitais, galimybė įsitraukti į papildomas veiklas, tyrimus, tam sudarytos sąlygos VDU ŽŪA Bandymų stotyje, šiltnamiuose. Apskritai sužavėjo draugiška aplinka ir palaikymas, nes visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo.

–  Kokiais trimis žodžiais apibūdintum VDU Žemės akademiją – su kuo Tau asocijuojasi VDU Žemės ūkio akademija?

–  Ateitis, galimybės, žinios.

–  Kokius tris išskirtinumus/privalumus įvardintum kalbant apie savo studijuojamą studijų programą?

  • Ši studijų programa leidžia pažvelgti į žemės ūkį iš visų įmanomų aspektų – technologijos, augalai, ekonomika, dirvožemis, technika ir t.t.
  • Baigęs šią studijų programą gali dirbti įvairiose srityse – laboratorijose, ūkiuose, įmonėse konsultuojant, o gal tęsti mokslinį darbą magistrantūroje ir doktorantūroje.
  • Šios srities specialistų trūksta, nes daug jų grįžta į šeimos ūkius, tad rasti darbą tikrai nebus sunku.

–  Ką palinkėtum studentui, kuris dvejoja ką rinktis studijuoti?

– Nebijoti suklysti ir klausyti širdies – eiti drąsiai per gyvenimą, nesvarbu ką sakys kiti. Nepasisekus nenusiminti, nežvelgti į klaidą kaip į pasaulio pabaigą, o pasistengti pažvelgi kaip į dar vieną galimybę pabandyti, išmokti ką nors naujo apie gyvenimą ir patį save.

Kamilė mielai atsakys į klausimus apie studijas, laisvalaikį ir kitas galimybes VDU Žemės ūkio akademijoje. Drąsiai susisiek su ja Facebook.