Lietuvos universiteto 100-mečio minėjimo renginys | VDU Žemės ūkio akademija

Lietuvos universiteto 100-mečio minėjimo renginys

2022 m. vasario 16 d. Lietuvos universitetas minės gražų jubiliejų – 100 metų sukaktį. Iš šio universiteto išaugę trys Kauno universitetai – Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų ir Vytauto Didžiojo – prisilies prie istorijos ir susivieniję kvies įprasminti patirtis per žmonių atsiminimus, liudijimus ir gyvus pasakojimus. Šia proga 2022 m. vyks universitetų bendruomenėms ir visuomenei skirti renginiai ir iniciatyvos.

Didžiausias šventinis Lietuvos universiteto 100-mečio minėjimo renginys 2022 m. vasario 16 d. sieks sukurti šimtmečio kultūrinį ir intelektualinį Kauno gyvenimą reprezentuojantį reginį miesto gyventojams ir svečiams. Jame bus apjungiami įvairūs scenos menai bei kūrėjai, o scenos menų kelionėje po Kauną bus kviečiama pamatyti ir įvertinti įvairių menų sąveikas, išgirsti atrinktą muziką, literatūros kūrinius, išvysti spektaklių, šokio ir kitų scenos menų siužetus, kino epizodus, vyravusius Kaune 1922–2022 m.

Lietuvos universitetas 1922 m. buvo įkurtas suvokus, jog nepriklausomai Lietuvai reikia išsilavinusios ir pilietiškai aktyvios visuomenės. Universiteto tikslai buvo tampriai susiję su naujai atgimusios tautos poreikiais ir valstybės statymo darbu. Lietuvos elitas matė poreikį kurti naują lietuvišką aukštąją kultūrą, o tam buvo būtinas tiek universitetas, tiek kitos institucijos, galinčios ruošti profesionalius kūrėjus, menininkus bei mokslininkus. Universitetas suvoktas kaip tam tikras civilizacinis laimėjimas, be kurio Lietuva negalėtų pilnavertiškai įsilieti į vakarietiškos kultūros tautų bendriją.