LR Prezidentas VDU studentams: „Būkite drąsūs ir jauskite savo vertę“ | VDU Žemės ūkio akademija

LR Prezidentas VDU studentams: „Būkite drąsūs ir jauskite savo vertę“

Vytauto Didžiojo universiteto akademinių mokslo metų pradžios šventė pirmakursius ir juos atvykusius renginio dalyvius subūrė į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį. Į iškilmingą renginį atvyko bei susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda bei kiti garbūs svečiai.

Iškilmes pradėjo Lietuvos Respublikos himnas, kurį kartu giedoti pakvietė Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos studentai. Studentų atstovams padėjus gėlių prie Laisvės paminklo ir Nežinomo kareivio kapo, vyko pirmakursių priesaika – vienbalsiai ištarus jos žodžius, pirmakursiai tapo Vytauto Didžiojo universiteto akademinės bendruomenės nariais.

Tikisi teigiamų permainų

Į renginį atvykusio LR Prezidento G. Nausėdos teigimu, išsilavinusi, savo jėgomis tikinti, proveržio siekianti visuomenė neatsiranda savaime – ją turi nuolat kurti ir palaikyti kokybiškas aukštasis mokslas. „Aukštos pridėtinės vertės ekonomika neįmanoma be absolventų, magistrų, mokslo daktarų, akademinės bendruomenės. Būtent todėl vienas svarbiausių Lietuvos valstybės uždavinių – siekti, kad šiuolaikiškos, pažangios ir socialiai jautrios švietimo sistemos kūrimo darbus vainikuotų kokybiškas aukštasis mokslas. Šiandien galiu tvirtai pasakyti, kad pradedame judėti reikiama kryptimi. Būtent šią Rugsėjo 1-ąją žymi istorinis įvykis – po ilgų ir karštų derybų pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl švietimo. Šis dokumentas leidžia tikėtis teigiamų permainų visoje mūsų švietimo sistemoje. Ne mažiau svarbu, kad pasiektas susitarimas ir dėl aukštajam mokslui svarbių nuostatų: didesnio socialinio jautrumo, edukologijos krypties mokslų stiprinimo, mokslo ir studijų finansavimo didinimo“, – teigė Prezidentas G. Nausėda. Tardamas sveikinimo žodį, Prezidentas kreipėsi į studentus ir jiems linkėjo būti smalsiems, jausti savo vertę ir drąsiai pasinerti į nežinomų atsakymų paiešką visose srityse. „Metas tam tikrai parankus – šiuos studijų metus pasitinkame ir, tikiu, tęsime kontaktiniu būdu“, – teigė G. Nausėda.


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda (Jono Petronio nuotr.)

Kvietė elgtis atsakingai – tai leis sugrįžti į laisvesnį gyvenimą

Sveikindamas susirinkusius iškilmių dalyvius, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis neslėpė džiaugsmo į visus kreiptis šia gražia proga gyvai – ne per kompiuterio ekraną matyti veidus ir emocijas – stebėti naujos pradžios jaudulį, be galo svarbaus studentiško kelio startą. „Jeigu prieš kelerius metus naujų pradžių akivaizdoje jautėmės visiškai laisvai, dabar pasaulyje vykstantys įvykiai ir procesai koreguoja mūsų norus ir galimybes. Prieš pusantrų metų Lietuvą pasiekęs COVID–19 virusas iš esmės pakeitė mūsų gyvenimus: privertė užsidaryti namuose, prisidengti veidus kaukėmis, apriboti įprastą ir mums tokį būtiną bendravimą. Tačiau šiandien esame čia, pasiryžę studijas ir darbus vykdyti kontaktiniu būdu. Ir tam, kad tai tęstųsi, kiekvienas iš mūsų turi daryti viską, kas nuo mūsų priklauso. Viską, kas užtikrina mūsų pačių bei aplinkinių saugumą“, – teigė VDU Rektorius. Savo sveikinimo kalboje prof. J. Augutis lietė ir vakcinacijos bei su ja susijusios laisvės bei didesnių galimybių temą. „Turime pasidžiaugti, kad susivienijęs pasaulio mokslas per rekordiškai trumpą laiką sukūrė vakcinas, jas sėkmingai išbandė ir pradėjo jų gamybą. Džiugu, kad aukštųjų mokyklų bendruomenės, tarp jų ir VDU, nuo pat vakcinacijos pradžios buvo vienos iš aktyviausių. Tikiu, kad greitu laiku pasiskiepijusiųjų skaičius universitete bus toks aukštas, kad galėsime pradėti diskusijas apie sugrįžimą į dar laisvesnį gyvenimą“, – teigė Rektorius.


VDU rektorius prof. Juozas Augutis (Jono Petronio nuotr.)

Kreipdamasis į pirmakursius, prof. Juozas Augutis sveikino ir pasidžiaugė jų pasirinkimu studijuoti būtent Vytauto Didžiojo universitete. „Jūs pasirinkote universitetą, kuris suteikia galimybę pačiam projektuoti savo kelią ir leidžia jaustis užtikrintai ir laisvai. Esant poreikiui turėti galimybę keisti studijų programą, lygiagrečiai studijuoti gretutines studijas, studijuoti papildomus dalykus, kurie patinka, galimybes išvykti į užsienio universitetus, praktikas, įsitraukti į studentiškas veiklas. Būkite atkaklūs ir tikėkite savimi, o Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė dės visas pastangas, kad Jūsų kelias į mokslą, profesines aukštumas būtų kuo sklandesnis“, – būsimuosius studentus drąsino VDU Rektorius.

Šventinėje ceremonijoje dalyvavęs Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis neslėpė kiekvienais metais Rugsėjo pirmąją pajuntantis didelį džiaugsmą – tarsi vėl būtų studentas. „Džiaugiuosi už Jus, kad pasirinkote būtent Vytauto Didžiojo universitetą. Tai yra laisvo pasirinkimo, prasminga ir išskirtinė studijų erdvė, įgalinanti keisti savo pasirinkimus, koncentruoti juos. O tai yra labai svarbu“, – kreipdamasis į VDU pirmakursius teigė prof. L. Mažylis.

Iškilmingoje Mokslo ir žinių dienos ceremonijoje taip pat dalyvavo LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, LR Prezidento patarėjai, Magnificencijos rektoriai emeritai, kiti garbūs svečiai, VDU akademinės bendruomenės nariai. Po sveikinimų ceremonijos vyko šventinis grupės „Sisters On Wire“ koncertas.