Mechanikos inžinerijos ketvirtakursiams – geros žinios tiesiogiai iš darbdavių lūpų | VDU Žemės ūkio akademija

Mechanikos inžinerijos ketvirtakursiams – geros žinios tiesiogiai iš darbdavių lūpų

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studentams sujungti teorines žinias ir praktinius įgūdžius, o dėstytojams diegti inovatyvias ir įtraukias studijų formas padeda glaudus akademijos bendradarbiavimas su šalies verslo įmonėmis, jose dirbančiais bei joms vadovaujančiais absolventais. Keliose  tokių įmonių drauge su Inžinerijos fakulteto Mechanikos, energetikos ir biotechnologijų inžinerijos katedros profesoriumi dr. Vyteniu Jankausku apsilankę studijų programos „Žemės ūkio mechanikos inžinerija“ ketvirtakursiai turėjo galimybę ne tik patirti naujų įspūdžių, bet ir dar kartą išgirsti žinią, kad verslo įmonės laukia jaunų specialistų, kurie jas savo idėjomis vestų į priekį.

Kauno rajone įsikūrusi UAB „Patikima linija“ gamina lengvųjų automobilių gabenimo automobilvežius, metalo presus, transporterius, įvairius kitokius metalo gaminius. Įmonės vadovas Rimantas Blažulionis, Žemės ūkio inžinerijos fakulteto 1995-ųjų absolventas, su dabartiniais studentais pasidalijo patirtimi ir prisiminė paties nueitą kelią kuriant automobilvežių gamybos įmonę.

UAB „Patikima linija“ vadovas atkreipė dėmesį, kad įmonė daug laiko ir lėšų yra investavusi į naują gaminio konstrukciją. Todėl šiuo metu gana ramiai žengiama į pandemijos metu pakitusią Europos rinką.

Automobilvežių konstrukcijoms gaminti įmonėje naudojami tik aukšto stiprumo konstrukciniai plienai. Tai leidžia gerokai sumažinti transporto priemonės masę, o komponentų konstrukciniai pakeitimai sumažina suvirintų sujungimų skaičių. Tai savo ruožtu mažina suvirintų jungčių pažeidimų tikimybę eksploatacijos metu. R. Blažulionis pasidžiaugė, kad įžvalgumas jo vadovaujamai įmonei leido nepajusti  komponentų stygiaus ir gamybos stabdyti nereikia dėl pasaulyje trūkinėjančių logistikos grandinių.

„Galvoti, veikti, nebijoti klysti ir taisyti klaidas – būtinos sąlygos norint išlikti rinkoje“, – verslo ypatumus komentavo R. Blažulionis, pastebėdamas, kad įmonės specialistui vienu metu tenka priimti daugybę sprendimų, kurie mažina automobilvežių masę, didina jais gabenamų krovinių gabaritus, greičiau, paprasčiau, bet ne mažiau patikimai leidžia įtvirtinti gabenamas transporto priemones.

Blažulionis – praeityje žinomas žiedinių automobilių lenktynių meistras. Tad studentai turėjo galimybę apžiūrėti ir trofėjinius lenktyninius automobilius bei gausią jų šeimininko, raginusio jaunąją kartą drąsiai siekti užsibrėžtų tikslų, apdovanojimų kolekciją.

 UAB „Cosmica“, gaminančios talpas, rezervuarus, saugyklas ir kitokius gaminius, projektų vadovas dr. Artūras Babilius VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto ketvirtakursius supažindino su gamybos procesais, užsakymų rengimo ir vykdymo tvarkomis. Įmonės gaminių kokybės lygis itin aukštas: naudojamos tik užsakymuose numatytos medžiagos bei taikomi tikslūs suvirinimo, tikrinimo, bandymo parametrai. Įmonės atstovo žodžiais, „neleistinos jokios improvizacijos“.

UAB „Karbonas“ studentus priėmęs direktoriaus pavaduotojas gamybai Gintautas Jatulis pasakojo verslą pradėjęs nuo įvairių metalų pjovimo procesų. Šiuo metu paslaugų spektras gerokai išplėstas – metalas pjaunamas, lenkiamas, paruošiamas dažymui, dažomas, suvirinamas.  Studentams šioje įmonėje stebino moderni įranga, aukštas kompiuterizacijos lygis.

Startuolis „PrintPlasta“ – realizuota trijų Žemės ūkio inžinerijos fakulteto 2018 m. absolventų – Rimvydo Mieldažio, Tautvydo Raulynaičio ir Antano Žėglio – svajonė. Vaikinams idėja gaminti plastikinius liejinius gimė dar studijuojant. Praėjus ketveriems metams nuo veiklos pradžios įmonėje naudojamos devynios „KraussMaffei“ liejimo mašinos, iš kurių liejinius išima robotai. Liejami įvairaus sudėtingumo plastiko gaminiai Lietuvos bei užsienio užsakovams. Gamybos procesas įmonėje vyksta 7/24 režimu.

Reziumuodami išvykos įspūdžius Inžinerijos fakulteto ketvirtakursiai teigė, kad vyresniųjų kolegų sėkmės pavyzdžiai dar kartą patvirtina, kad jų pačių pasirinkta specialybė yra plati ir perspektyvi.