Mechanikos inžinerijos ketvirtakursiui – JAV fondo stipendija | VDU Žemės ūkio akademija

Mechanikos inžinerijos ketvirtakursiui – JAV fondo stipendija

VDU ŽŪA studentai jau keleri metai turi išskirtinę galimybę pretenduoti į Igno Kaunelio fondo vardinę vienkartinę stipendiją.
Šiais metais jos laureatu tapo Inžinerijos fakulteto studijų programos „Žemės ūkio mechanikos inžinerija“ ketvirtakursis Dovydas Rutkauskas. Vaikino pastarųjų semestrų pažangumo vidurkiai viršija 9 balus, o ateities planuose – inžinieriaus konstruktoriaus darbas lietuviškoje technikos gamybos įmonėje.

Vardinis Igno Kaunelio fondas yra Lietuvių fondo, 1962 m. įkurto JAV, Ilinojaus valstijoje, dalis. Lietuvių fondas remia lietuvišką kultūrą, švietimą, lietuviškos veiklos centrus JAV, Lietuvoje ir visame pasaulyje. O vardinio Igno Kaunelio fondo lėšos skiriamos išskirtinai pažangiems, motyvuotiems, bendruomeniškiems Žemės ūkio akademijos studentams.

Stipendijos laureatas teigia, kad žinia yra maloni ir netikėta. Tačiau iš tiesų Dovydo pavyzdys atskleidžia, kad būtent tokie jauni žmonės šiandien yra labai reikalingi darbdaviams ir visai Lietuvai bei nusipelno paskatinimo. Šalies verslo sektorius su vis didesniu nerimu kalba apie tai, kad šalyje gyvybiškai stinga inžinerinį išsilavinimą įgijusių jaunų specialistų. Tačiau pastarųjų gretos nedidėja, nes nemaža dalis abiturientų abejoja savo galimybėmis rinktis gerų matematikos ir fizikos žinių reikalaujančias studijų programas. Tačiau Dovydas tvirtina, kad jam gimnazijoje būtent šie dalykai buvo įdomiausi, o matematikos mokytojos asmenybė netgi tapo sektinu pavyzdžiu visam gyvenimui. „Akademijoje taip pat turime nuostabių dėstytojų – savo dalyko ekspertų. Jie galėtų tapti tarptautinio ryškumo mokslo žvaigždėmis, bet dirba su studentais“, – savo dėstytojų kompetencija, o kartu ir idealizmu žavisi Dovydas.
Tai, kad vaikinas pasirinko mechanikos inžinerijos studijas gimtosiose Širvintose aplinkinių nenustebino, nes Dovydo tėtis Jonas Rutkauskas ten daugeliui yra pažįstamas kaip auksinių rankų meistras. Tačiau pastaraisiais metais inžinerinių patarimų ir pagalbos kaimynai jau vis dažniau prašo ir namo trumpam sugrįžtančio Dovydo.

Praėjusią vasarą D. Rutkauskas UAB „Dojus agro” atlikinėjo mokomąją praktiką. Ten jo gebėjimas „jausti“ techniką irgi buvo pastebėtas jau pačią pirmą darbo dieną, o patikėtos pareigos gerokai pranoko nesudėtingas užduotis, įprastas įgūdžių neturinčiam naujokui.
Artimiausiuose ketvirtakursio planuose bakalauro studijų baigiamojo darbo rengimas. Darbo tema intriguojanti: suprojektuoti įrankį, kuris technikos serviso darbuotojams padėtų greičiau bei kokybiškiau atlikti specializuotą remonto darbų užduotį. Tolimesniuose D. Rutkausko planuose – magistrantūros studijos ir inžinieriaus konstruktoriaus karjeros kelias.

Sveikiname laureatą!