Naujai atvertame VDU Agroinovacijų centre apsilankė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė | VDU Žemės ūkio akademija

Naujai atvertame VDU Agroinovacijų centre apsilankė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė

Gegužės 28 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijos (ŽŪA) studijų miestelyje naujai įrengtame Agroinovacijų centre lankėsi Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ministrė kartu su VDU rektoriumi prof. habil. dr. Juozu Augučiu, VDU ŽŪA kanclere prof. dr. Astrida Miceikiene, VDU ŽŪA Tarybos pirmininke, vicekanclere prof. dr. Aušra Blinstrubiene aplankė Augalinių žaliavų biofermentacijos, Augalinių žaliavų pasterizacijos, Molekulinės ekologijos ir genomikos laboratorijas, Medžioklėtyros laboratorijas. 

Augalinių žaliavų biofermentacijos, Augalinių žaliavų pasterizacijos laboratorijų vadovė prof. dr. Elvyra Jarienė, kartu su šiose laboratorijose dirbančiais tyrėjais, pristatė vykdomus mokslo tyrimus bei kuriamus išskirtinius produktus. Prof. dr. E. Jarienė, akcentavo, kad vyksta beatliekė gamyba, siekiant kokybiško galutinio rezultato, orientuojamasi į vietinę, Lietuvoje užaugintą biodinaminę ir ekologinę žaliavą. Tarp kuriamų produktų – fermentuotas nealkoholinis alus praturtintas uogomis bei augaliniais ekstraktais. Mokslininkė trumpai papasakojo apie laboratorijose naudojamą inovatyvią techniką, tokią kaip 3D spausdintuvas, bioreaktorius, turintis galimybę palaikyti pH, deguonies, apšvietimo lygius, dujų padavimą. Šioje laboratorijoje esanti šiuolaikinė įranga atveria daug galimybių gaminti funkcinį maistą.

Molekulinės ekologijos ir genomikos laboratoriją pristatęs VDU Gamtos ir technologijų mokslinių tyrimų instituto direktorius prof. dr. Algimantas Paulauskas kartu su komandos nariais pasakojo, kad genetiniai tyrimai prasideda nuo tiriamos medžiagos homogenizavimo, kad būtų galima išskirti DNR. Atlikus DNR medžiagos išskyrimą, taikomi kiti metodai, vienas pagrindinių – PGR molekulinės biologijos metodas.

Pristatydamas Medžioklėtyros laboratoriją, lekt. dr. Artūras Kibiša kartu su laboratorijose dirbančiomis mokslininkėmis parodė itin didelę surinktų ragų ir iškamšų kolekciją. Laboratorijoje ne tik ugdomi studentai, bet ir atliekami ir moksliniai tyrimai – tiriami visi sumedžioti vilkai, pagal tyrimų rezultatus kasmet nustatomas sumedžiojamų vilkų limitas ateinančiam sezonui.

Vizito metu vyko diskusijos, aptartos vystomų ir ateities projektų perspektyvos. Tikima, kad naujai atvėręs duris VDU Agroinovacijų centras atvers dar daugiau galimybių mokslo ir inovacijų srityse.