Nuotoliniai kursai – išskirtinė proga įgyti atstovo muitinėje kompetencijų | VDU Žemės ūkio akademija

Nuotoliniai kursai – išskirtinė proga įgyti atstovo muitinėje kompetencijų

Kovo 31 d. startuos nuotoliniai mokymo kursai, juos baigusiesiems atveriantys naują profesinę galimybę teikti atstovavimo muitinėje paslaugas.

Kursų organizatoriai – Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija VDU ŽŪA), Socialinių mokslų kolegija ir Muitinės praktikų asociacija.

VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakultetas, rengiantis specialistus pagal bakalauro studijų programas „Apskaita ir finansai“, „Logistika ir prekyba“ bei magistrantūros studijų programas „Apskaita ir finansai“, „Verslo logistika“, reaguodamas į rinkos pokyčius ir siekdamas didinti studijų tarpdiscipliniškumą, 2020 m. gruodžio mėn. tapo Muitinės praktikų asociacijos nariu. Ši institucijų partnerystė ir lėmė muitinės praktikų kursų atsiradimą.

Video kursas yra skirtas asmenims, norintiems įgyti asmens, teikiančio atstovavimo muitinėje paslaugas (muitinės tarpininko), kvalifikaciją.

Mokymo programoje numatytas visas spektras atstovui muitinėje reikalingų žinių ir kompetencijų. Tai – muitinės veiklos supratimas, atsakomybė, veiksniai, kuriais remiantis taikomas importo/eksporto muitas bei kitos priemonės, skola muitinei, į Sąjungos muitų teritoriją įvežtos prekės, muitinės procedūros, specialiosios procedūros, muitinės deklaracijų ir kitų dokumentų pildymas, draudimų ir apribojimų taikymas.

Programa yra suderinta su Muitinės departamentu. Kursų dalyviams bus suteikta 3-jų mėnesių trukmės prieiga prie mokomosios medžiagos (video paskaitos ir dalomoji medžiaga), „Avilda“ deklaracijų pildymo programos bei teikiamos profesionalios konsultacijos. Mokymosi trukmė – nuo 90 akademinių valandų, pasirinkus individualų tempą ir laiką.

Sėkmingai atlikus testus, bus įteiktas kurso išklausymo sertifikatas, kurį turint galima vykti į Muitinės mokymo centrą laikyti kvalifikacinio egzamino.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerės prof. dr. Astridos Miceikienės teigimu, verslo globalizacija reikalauja plačių ir įvairiapusių darbuotojo kompetencijų. Todėl atstovo muitinėje profesija tampa vis labiau reikalinga įvairiose verslo organizacijose – ir eksportuojančiose, ir importuojančiose.

Ją, kaip suteikiančią papildomų galimybių, rekomenduojama rinktis tiek šiuo metu ekonomikos, verslo, vadybos studijų kryptyse studijuojančiam jaunimui, netgi tiksliųjų mokslų programų studentams, tiek jau įgijusiems profesiją ir turintiems darbinės patirties asmenims, norintiems keisti darbo profilį bei svajojantiems apie naujas galimybes.

Socialinių mokslų kolegijos studijų programų vadovė Akvilė Alauskaitė pastebi, kad tarptautinė prekyba, jos teisinis reguliavimas, muitinės procedūros – vieni sparčiausiai besikeičiančių reiškinių. Todėl kursų metu įgytos aktualios žinios leis tinkamai vykdyti savo pareigas ir atitiks rinkos poreikius.

„Baigti atstovavimo muitinėje kursai ir įgytos žinios plačiau duris atvertų netgi ir visiškai neturinčiam jokios darbinės patirties jaunimui, ketinančiam įsidarbinti logistikos, gamybos ar tarptautine prekyba užsiimančiose įmonėse, taip pat muitinės sistemoje. Kursai papildytų žinių bagažą ir galėtų būti naudingi dėstytojams, teisininkams, su muitinės veikla reikalų turintiems įmonių vadovams, darbuotojams ir netgi, pavyzdžiui, siuntose savo asmeninėms reikmėms atsisiųstas prekes savarankiškai deklaruoti besiruošiantiems asmenims“,– kursų potencialą komentuoja AB „Lietuvos paštas“ projektų vadovė Milda Stravinskė.

Išsamią informaciją apie kursus ir registracijos formą rasite čia