Paaiškėjo nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ nugalėtojai | VDU Žemės ūkio akademija

Paaiškėjo nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ nugalėtojai

Tradiciškai kovo 20 d,. pavasario lygiadienio metu, visame pasaulyje pakeliamos Žemės vėliavos. Tuo pačiu metu skambantys ir susilieję į visumą valstybių varpų garsai simbolizuoja tautų susitelkimą saugoti mūsų Planetą. Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 metais. Lietuvoje Žemės diena oficialiai įteisinta 1992 m.

Pažymint šią ypatingą dieną, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakultetas nuo 2011 metų organizuoja nacionalinį konkursą „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“. Šių metų konkurso organizatoriai buvo ir Kauno švietimo inovacijų centras bei Kauno rajono savivaldybės administracija. Konkurso partneriai: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, VĮ Valstybinė miškų urėdija. Konkursą globojo Lietuvos Respublikos Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Konkurso tikslas – skleisti darnaus vystymosi vertybes, plėtojant žinias apie darnios plėtros koncepciją, lietuvių tautinį, kultūrinį paveldą, stiprinant moksleivių, universitetinės bendruomenės ryšius ir bendradarbiavimą.

Šiemet konkurse pareiškė norą dalyvauti 40 komandų iš 38 ugdymo įstaigų. Po penkių regioninių atrankų į du VDU Žemės ūkio akademijoje vykusius pusfinalius pateko 16 komandų, o į finalą iškopė 6 stipriausios: Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Kauno jėzuitų, Kauno „Vyturio“, Rokiškio r. Juodupės, Šilalės Simono Gaudėšiaus ir Tauragės „Versmės“ gimnazijų komandos.

Konkurso finalas vyko Raudondvario dvare. Moksleiviai susirungė ne tik atsakinėdami į konkurso organizatorių parengtus klausimus, bet ir parengė originalius komandų prisistatymus tema „Žmogaus ir aplinkos santykis šio amžiaus pabaigoje“.

Po atkaklios kovos paaiškėjo 2023 – 2024 m. konkurso nugalėtojai. Sveikiname III vietą iškovojusią Tauragės „Versmės“ gimnazijos komandą, II vietą iškovojo Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda, o nugalėtojais tapo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos moksleiviai.

Visiems finalistams buvo įteiktos VDU Rektoriaus padėkos ir atminimo dovanėlės bei eglaičių sodinukai, kuriuos parūpino VĮ Valstybinių miškų urėdija.

Nugalėtojų komandos buvo apdovanotos Kauno švietimo inovacijų centro prizu, VDU prizais, II vietos laimėtojams specialų prizą įsteigė Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, I vietos laimėtojai buvo apdovanoti konkurso globėjo prizais.

Komandas rengusiems mokytojams buvo įteiktos Kauno švietimo inovacijų centro Direktorės padėkos ir VĮ Valstybinių miškų urėdija atminimo dovanos.