Panevėžyje prasidėjo susitikimų su agromaisto sektoriaus atstovais ciklas | VDU Žemės ūkio akademija

Panevėžyje prasidėjo susitikimų su agromaisto sektoriaus atstovais ciklas

Įgyvendinant Šiaurės ministrų tarybos finansuojamą projektą „BioBaltic – Nordic-Baltic cooperation within bio-circular-economy“, birželio mėnesį Lietuvos savivaldybėse organizuojami susitikimai, skirti aptarti žiedinės ekonomikos plėtros galimybes su vietos agromaisto sektoriaus atstovais. Šių susitikimų metu įžvalgomis dalinasi Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA), Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro bei atliekų panaudojimo inovacijas diegiančio verslo atstovai.

Bendras vykdomo projekto tikslas yra nustatyti industrinės simbiozės vystymo galimybes atrinktose – Marijampolės, Panevėžio miesto ir rajono, Tauragės rajono ir Telšių rajono – savivaldybėse, siekiant sudaryti prielaidas efektyvesniam šiose savivaldybėse susidarančių biologinės kilmės atliekų bei gamybos procesų šalutinių produktų panaudojimui. Industrinė simbiozė yra inovatyvus geografiškai artimų verslo subjektų bendradarbiavimo modelis, leidžiantis vieno gamintojo likučius paversti kitos įmonės ar ūkio gamybos ištekliais ir taip maksimizuoti tiek aplinkosauginę, tiek ekonominę naudą. Galimybių analizę atlieka jungtinė Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto tyrėjų grupė, bendradarbiaudama su tarptautiniu regioninės plėtros ir planavimo tyrimų centru „Nordregio“ (Švedija).

Susitikimų ciklas įsibėgėja

Birželio 2 d. Panevėžio rajono savivaldybėje įvyko pirmasis susitikimų ciklo renginys „Žiedinės ekonomikos plėtra agro-maisto sektoriuje: nauji verslo modeliai ir įkvepiančios inovacijos“. Reportažas iš renginio.

Birželio 15 d. Tauragėje vyks susitikimas su Tauragės agromaisto sektoriaus atstovais.

RENGINIO TAURAGĖJE PROGRAMA

DALYVIŲ REGISTRACIJA TAURAGĖJE

Birželio 16 d. Telšiuose vyks susitikimas su Telšių agromaisto sektoriaus atstovais.

RENGINIO TELŠIUOSE PROGRAMA

DALYVIŲ REGISTRACIJA TELŠIUOSE

Birželio 30 d. Marijampolėje vyks susitikimas su Marijampolės agromaisto sektoriaus atstovais.

RENGINIO MARIJAMPOLĖJE PROGRAMA

DALYVIŲ REGISTRACIJA MARIJAMPOLĖJE