Paroda „Ką pasėsi... 2019“: pasaulinės agroinovacijų tendencijos didžiausiame Kauno  universitete | VDU Žemės ūkio akademija

Paroda „Ką pasėsi… 2019“: pasaulinės agroinovacijų tendencijos didžiausiame Kauno  universitete

Balandžio 4 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA)  prasidėjo 24 – oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2019“. Pirmą kartą po didžiausio Kaune universiteto vėliava vykstantis renginys akivaizdžiai patvirtino teiginį, kad tik mokslo ir verslo sinergija gali duoti tokį efektą, kokiu „kibirkščiuoja“ šiųmečiai parodos eksponatai – pasaulinio lygio žemės dirbimo technika, robotai ir kitos moderniausios, agrosektoriui skirtos skaitmeninės technologijos. O parodą užplūdusių Lietuvos ūkininkų dėmesys šiems eksponatams liudija, kad mūsų šalies žemės ūkis šiandien siekia lygiuotis tik į pačius aukščiausius pasaulinius standartus.

Į parodos atidarymą atvykęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis prisipažino joje besilankantis pirmą kartą,  tačiau tai, ką regi, įspūdingumu pranoksta visus numanomus lūkesčius. Premjeras teigė neabejojantis agrosektoriaus reikšme Lietuvos ekonomikai, nes tai – vienas sėkmingiausiai eksportą vystančių sektorių. O ateityje ši sėkmė priklausys nuo to, kiek sugebėsime būti konkurencingi ir „žingsniu priekyje“ diegdami mokslo naujoves.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys taip pat neabejojo šalies agrosektoriaus  perspektyvomis, kurias lemia glaudūs partnerystės ryšiai tarp ūkininkų, mokslininkų, perdirbėjų, logistikos specialistų bei vartotojų. O paroda „Ką pasėsi… 2019“, pasak ministro, puiki priemonė  šiai partnerystei sutvirtinti.

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis, parodą įvardijęs visos Lietuvos žemdirbių suvažiavimu, prisipažino, kad regint jos mastus negali neapimti pasididžiavimas regint, kaip stereotipiškai agrariniu, t.y. menkai išsivysčiusiu, laikytas  mūsų kraštas tampa pirmaujančia žemės ūkio technologijų šalimi.

„Modernios žemės ūkio mašinos šiandien mažai skiriasi lėktuvų kabinų ar atominių elektrinių valdymo pultų. Vadinasi, joms, taip pat visiems kitiems šiuolaikinio agroverslo veiklos procesams valdyti reikalingi  atitinkamą išsilavinimą įgiję žmonės. Ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija prisiima misiją Lietuvai  auginti šiuos specialistus“, – kalbėjo J. Augutis.

VDU ŽŪA kancleris prof. Antanas Maziliauskas taip pat neabejojo, kad surėmę pečius du Kauno universitetai (VDU ir ASU) į naują kokybinį lygmenį pakėlė ne tik žemės ūkio krypties studijas, bet ir atvėrė naujas galimybes mokslo ir agroverslo partnerystei kurti bei komercializuoti inovacijas.

Parodoje „Ką pasėsi… 2019“ dalyvauja  300 įmonių, per 30 jų – užsienio kompanijos iš Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Suomijos, Danijos. Savo produkciją lankytojams taip pat siūlo apie 200 smulkiųjų gamintojų (tautodailininkų, amatininkų, sodininkų, gėlininkų, maisto produktų gamintojų).

Visas parodos dienas vyksta  šviečiamoji programa, konferencijos, seminarai įvairiomis agroverslui aktualiomis temomis. Taip pat vyksta trečiasis tarptautinis drožėjų motoriniais pjūklais čempionatas.

Planuojama, kad per tris parodos dienas joje apsilankys per 100 tūkst. lankytojų.