Pasitinkant neeilinę „Žemdirbio vasarą“ 2020 | VDU Žemės ūkio akademija

Pasitinkant neeilinę „Žemdirbio vasarą“ 2020

Pasaulyje šiuo metu yra beveik 8 milijardai žmonių, iš jų daugiau nei 10 % alksta, kas metus dėl dirvožemio erozijos prarandama daugiau nei 3 milijonai hektarų dirbamosios žemės, daugiau nei 5 milijonai hektarų žemės kasmet išsausėja. Žemės ūkio evoliucija nespėja koja kojon su sparčiai augančia žmonių populiacija. Vienintelis būdas išspręsti šią problemą – būtinybė užauginti daugiau maisto. Kad tai įvyktų, mokslas, verslas ir ūkis turi dirbti kartu.

Mokslo, verslo ir ūkio partnerystė jau daugelį metų vyksta VDU Žemės ūkio akademijos Žemės ūkio mokslo ir technologijų parke bei Bandymų stotyje. Vasarai įsibėgėjus Bandymų stoties komanda nuolat kviesdavo visų trijų šakų atstovus susirinkti Bandymų stoties laukuose, pasidalinti patirtimis ir aptarti naujoves. Tiesa, šie metai neeiliniai ir daugelis gražių renginių neįvyko. Žemės ūkio sektoriuje pauzės mygtuko nepaspausi, nes saugesni galime jaustis tiek, kiek esame tikri, kad pasaulis turi stiprų žemės ūkį ir geba apsirūpinti maistu. Tad ir šiais metais Bandymų stotis į pagalbą pasitelkusi Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko kolektyvą išlaiko šią gražią tradiciją ir neeilinę žemdirbio vasarą kelia į virtualią erdvę.

Vidurvasarį jus pakviesime į įdomią, informatyvią ir išskirtinę „Žemdirbio vasarą“, kuri  šiemet vyks kiek kitaip nei įprasta –  virtualioje erdvėje.

Išskirtinės laidos metu kartu su VDU Žemės ūkio akademijos mokslininkais, tiriančiais žemės dirbimo ir tiesioginės sėjos technologines inovacijas, trąšų normų optimizavimą, posėlinius augalus ir jų įtaką, kenkėjų populiacijos kaitą, pristatysime mokslo naujoves. Turėsime išskirtinę galimybę skirtinguose žemynuose susitikti su verslo atstovais, turinčiais ilgametę patirtį, ir aptarti priemones, skirtas opiausioms problemoms spręsti. Ūkininkai pasidalins savo patirtimi ieškant ir taikant naujus sprendimus.

Pristatomasis filmukas „Žemdirbio vasara 2020“ .

Laukite tęsinio.