"Paskaita-diskusija "Makroekonominės tendencijos: kam turime būti pasirengę?" | VDU Žemės ūkio akademija

„Paskaita-diskusija „Makroekonominės tendencijos: kam turime būti pasirengę?”

Vasario 7 d. gausus būrys studentų ir universiteto bendruomenės narių susirinko į VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakultete vykusią paskaitą-diskusiją su ekonomistu Gitanu Nausėda „Makroekonominės tendencijos: kam turime būti pasiruošę?“. Svečias kalbėjo apie įtampą tarptautinėje arenoje, Lietuvos bei pasaulio ekonomikos būklę bei ateities prognozes.

G. Nausėda į visiems rūpimą klausimą apie krizę atsakė pateikdamas faktus: tokie gilūs nuosmukiai kaip 2008-2009 m. kartojasi rečiau nei kas 10 metų; ekonomika juda ciklais – spartesnio augimo laikotarpius keičia lėtesnė raida, į lėtesnį etapą dabar ir žengiame; besikaupianti tarptautinės aplinkos įtampa tampa sunkiai prognozuojama. G. Nausėda akcentavo, jog dabar yra palankus metas verslui, gyventojams ir valdžios sektoriui išmintingai kaupti rezervus ir ruoštis laukiantiems iššūkiams.

Fakulteto bendruomenės ir studentų vardu dėkojame svečiui už makroekonomines įžvalgas ir už atsakymus į diskusijos metu užduotus aktualius klausimus.