Platesnės galimybės sportuoti: VDU atidaryta beisbolo aikštė | VDU Žemės ūkio akademija

Platesnės galimybės sportuoti: VDU atidaryta beisbolo aikštė

Sekmadienį, rugsėjo 17 d., VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre buvo iškilmingai atidaryta pirmoji Kaune ir antroji Lietuvoje visus Europos standartus atitinkanti beisbolo aikštė.

Į šventę susirinkusią universiteto bendruomenę, sporto aistruolius ir miestiečius pasveikino VDU rektorius prof. Juozas Augutis, Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas Vermidas Neverauskas ir Kauno „Lituanicos“ klubo prezidentas Gediminas Sabalius, kurie kartu nukirpo simbolinę aikštės atidarymo juostelę.

Aikštę sekmadienį išbandė ir beisbolininkai – čia vyko antrosiomis Lietuvos beisbolo čempionato finalinės serijos (iki 3 pergalių) rungtynės tarp „Lituanica“ ir praėjusių metų čempionų – BK „Vilniaus“ beisbolininkų.

Prieš rungtynes buvo sugiedotas Lietuvos valstybės himnas, kurį atliko VDU Muzikos akademijos vokalo katedros studentas Kristupas Bauža. Paskutiniu šventės akcentu tapo tradicinis pirmasis metimas – jį atlikti buvo pakviestas VDU rektorius prof. J.Augutis.

„Dirbdami kartu su Lietuvos beisbolo asociacija džiaugiamės galėdami išplėsti sporto šakų pasirinkimą universitete, kuriame sportas ir sporto studijos atradę deramą vietą. Visapusiška ir geriausia sporto infrastruktūra suteikia sąlygas studentams siekti aukščiausių rezultatų ir užimti lyderiaujančiųjų pozicijas Lietuvos ir Europos universitetų sporto šeimoje“, – teigė VDU administracijos direktorius Jonas Okunis.

Beisbolo aikštė papildė esamą VDU sporto centro infrastruktūrą: krepšinio, salės futbolo, tinklinio ir kt. sporto šakoms pritaikytą sporto salę, futbolo stadiono aikštę su bėgimo takais ir šuolio į tolį sektoriais, lauko krepšinio, grunto ir dirbtinės žolės dangos teniso bei smėlio tinklinio aikštes. O VDU tapo pirmuoju universitetu Baltijos šalyse, turinčiu beisbolo aikštyną.