Pluoštinių kanapių paroda – verslo galimybės VDU mokslininkams bei studentams

Vasario 28 – 29 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) kartu su Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija (KAPVIA) akademijoje rengia pirmąją specializuotą pluoštinių kanapių verslo parodą „Cannabis Hub.LT-2020“ ir ateities sandorių mugę.

Parodos programoje tarp kitų renginių planuojama „Potencialių startuolių ir verslo angelų valanda“, kurios metu VDU mokslininkai, doktorantai bei magistrantai savo idėjomis, susijusiomis su pluoštinių kanapių auginimu ir perdirbimu, turės galimybę pasidalyti su verslo atstovais – potencialiais investuotojais bei mecenatais. Organizatoriai ragina mūsų Alma Mater atstovus nepraleisti progos ir pabandyti įgyvendinti savo verslo idėjas. (Detalesnę informaciją, kaip dalyvauti minėtame renginyje, galima rasti internete adresu: cannabishub.lt)

Specializuota pluoštinių kanapių verslo paroda „Cannabis Hub.LT-2020“ bus labai turiningas renginys. Čia bus demonstruojama specializuota žemės ūkio technika, sėklų ir biomasės perdirbimo, augalų džiovinimo bei sandėliavimo įranga, pristatomos šiuolaikinės auginimo technologijos, teikiamos konsultacijos, demonstruojami pluoštinių kanapių panaudojimo pavyzdžiai statybų sektoriuje, gyvulininkystėje, maisto bei kosmetikos pramonėje. Parodos metu taip pat vyks tarptautinė konferencija „Pluoštinių kanapių verslo vystymas: gerosios patirties ir inovacijų sklaida skatinant verslo partnerystę“ ir bus organizuota ateities sandorių mugė.

Pluoštinių kanapių plotai Lietuvoje kasmet išauga daugiau nei du kartus. Šiuo metu tarp ES šalių mus lenkia tik Prancūzija, o pasaulio mastu patenkame į pirmąjį augintojų dešimtuką. Tai įrodo, kad mūsų žemės ūkis ir verslas yra labai imlūs naujovėms. Tikimasi, kad netrukus bus padarytos ir atitinkamos šiuo metu galiojančios teisinės bazės pataisos, leisiančios pluoštinę kanapę traktuoti ne kaip pramoninį, bet kaip biologiškai vertingą augalą.

Dabar yra palankiausias metas Lietuvai sparčiai diegti kanapių verslo inovacijas, kuriant aukščiausią pridėtinę vertę turinčius licencijuotus produktus ir technologijas. Didelį proveržį šiam žaliosios ekonomikos gali suteikti ir mūsų universiteto mokslininkai bei studentai.