Programos „Jaunimas gali“ jaunuolių pažintis su Agronomijos fakultetu | VDU Žemės ūkio akademija

Programos „Jaunimas gali“ jaunuolių pažintis su Agronomijos fakultetu

Spalio 30 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakultete svečiavosi būrys programos „Jaunimas gali“ jaunuolių. Programos suburti moksleiviai iš įvairių Lietuvos regionų atvyko susipažinti su juos dominančiomis profesijomis. Agronomijos fakulteto mokslininkai suteikė galimybę tas profesijas „pasimatuoti“.

Jaunimas apsilankė Agronomijos fakulteto laboratorijose, kuriose vykdomi augalų bei maisto žaliavų tyrimai. Lektorė Ramunė Masienė ir laborantė Justina Deveikytė, pristatė kaip vyksta darbas Agrobiotechnologijos laboratorijoje. Čia moksleiviai ne tik pamatė kokioje terpėje auginami augalai, stebėjo juos per mikroskopą, bet ir turėjo galimybę patys atlikti augalų klonavimą. Augalinių žaliavų kokybės laboratorijoje doktorantė Indrė Čechovičienė supažindino jaunuolius su maisto žaliavų tyrimais. Kartu su doktorante moksleiviai matavo ir skaičiavo vitamino C kiekį įvairiuose vaisiuose – obuolyje, kriaušėje, slyvoje. Jaunuoliai ne tik stebėjo kaip atliekamas tyrimas, bet naudodamiesi laboratorijos inventoriumi patys atliko atskiras tyrimo dalis.

Apsirengę baltais chalatais Agronomijos fakulteto laboratorijose jaunuoliai pasijuto kaip tikri mokslininkai. Po užsiėmimų pakalbinti moksleiviai dalinosi geriausiais įspūdžiais – įsiminė atlikti tyrimų elementai, laboratorinė aplinka, jaukus priėmimas. Džiaugiamės tai girdėdami ir tikime, kad jaunuolių laikas Agronomijos fakultete buvo tikrai turiningas.