QS Europos universitetų reitinge – aukšti įvertinimai VDU | VDU Žemės ūkio akademija

QS Europos universitetų reitinge – aukšti įvertinimai VDU

Pirmą kartą paskelbtame QS Europos universitetų reitinge („Europe University Rankings“) Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) sulaukė itin aukštų įvertinimų: jam buvo skirta trečia vieta visoje Europoje pagal studentų ir darbuotojų santykį, 30 vieta žemyne atvykstančių mainų studentų kategorijoje ir 114 vieta pagal išvykstančius mainų studentus.

„Didžioji dauguma universiteto vertinimo kriterijų buvo geresni nei ankstesniuose vertinimuose. Universiteto pozicijos stiprėjimas labai džiugina. Tai yra visos universiteto bendruomenės nuoširdaus darbo rezultatas“, – sako VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

VDU taip pat buvo itin gerai įvertintas pagal darbdavių vertinimus (160 vieta Europoje) ir užsienio studentų įvairovę (167 vieta). Akademinės reputacijos kategorijoje universitetui skirta 251+ vieta, likusiose kategorijose – 301+ vieta.

Iš viso universitetas surinko 29,5 taškus ir užėmė 284 vietą Europoje tarp 688 įvertintų aukštojo mokslo institucijų, o Šiaurės Europos regione – 105 vietą. Tarp į reitingą patekusių šešių Lietuvos universitetų VDU buvo skirta trečia vieta.

Pirmąją vietą QS Europos universitetų reitinge šiemet užėmė Oksfordo universitetas (D. Britanija), antrąją – Šveicarijos federalinis technologijos institutas, trečiąją – Kembridžo universitetas (D. Britanija). Į pirmąjį dvidešimtuką pateko net 12 D. Britanijos aukštojo mokslo institucijų.