Šalies mokiniams – žalioji pamoka „Išsaugokime mūsų Žemę“ | VDU Žemės ūkio akademija

Šalies mokiniams – žalioji pamoka „Išsaugokime mūsų Žemę“

Minėdama Pasaulinę Žemės dieną VDU Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) kartu su LR aplinkos ministerija, 15min. ir Atsakingo verslo asociacija „LAVA“ kovo 19 d. 10.00 val. kviečia visus moksleivius ir tuos, kam svarbi mūsų Žemė, į žaliąją pamoką „IŠSAUGOKIME MŪSŲ ŽEMĘ“.

Prie pamokos tardami sveikinimo žodį trumpam prisijungs eurokomisaras Virginijus Sinkevičius ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Apie „meilę“ gamtai. Kaip mes pasirenkame, ką mylėti ir saugoti, o ko nemėgti ir engti?“ kalbės žinomas ornitologas, gamtos fotografas Marius Čepulis.

Žaliojoje pamokoje pranešimą skaitys VDU Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos instituto direktorė, profesorė Laima Česonienė. Pranešimo tema ypač aktuali, mokslininkė aptars COVID-19 pandemijos poveikį aplinkai ir klimato kaitai. Renginys bus transliuojamas tiesiogiai portale www.15min.lt

2021 m. Žemės dienos tema „Atkurk mūsų Žemę“ pasirinkta neatsitiktinai, daugiausia dėmesio skiriant natūraliems procesams, naujoms ekologiškoms technologijoms ir novatoriškam mąstymui, galinčiam atkurti pasaulio ekosistemas. Visi raginami prisidėti prie Žemės atkūrimo ne tik todėl, kad žmonėms rūpi gamtos pasaulis, bet ir dėl to, kad gyvename jame. Pradėti galime nuo visiškai mažų darbų – taupiau naudodami vandenį, išjungdami elektros lemputę, prisimindami puikią ir sveiką susisiekimo priemonę – dviratį.