Seminaro tiksliosios žemdirbystės tema aktualumas pranoko organizatorių lūkesčius | VDU Žemės ūkio akademija

Seminaro tiksliosios žemdirbystės tema aktualumas pranoko organizatorių lūkesčius

Viena didžiausių VDU Žemės ūkio akademijos auditorijų rugsėjo 10 d. sunkiai talpino visus Agronomijos ir Žemės ūkio inžinerijos fakultetų studentus bei dėstytojus, panorusius „iš pirmų lūpų“ išgirsti naujienas apie tiksliosios žemdirbystės tendencijas ir jų taikymą praktikoje.

Tai – pirmasis teorinis ir praktinis seminaras, kurių ciklą šiais mokslo metais drauge organizuoja VDU ŽŪA: akademijos absolventų klubas „Alumni“ ir VšĮ  „ASU Mokomasis ūkis“. Šį kartą savo patirtimi su akademine bendruomene pasidalijo UAB „Dojus agro“ atstovai. O po jų pateikto klausimo, kiek auditorijoje yra tėvų veiklą planuojančių pratęsti ūkininkų vaikų, pakilęs studentų rankų miškas bei aktyvi agroverslo atstovų ir dėstytojų diskusija patvirtino, kad bendradarbiauti mokslui ir agroverslui yra labai aktualu.

Teorinėje seminaro dalyje UAB „Dojus agro“ atstovai Edvinas Navickas ir Mantvydas Bauras, pasitelkę interaktyvias priemones, vaizdžiai ir suprantamai atskleidė tiksliosios žemdirbystės koncepciją, kurią taikant praktikoje ūkininko veikla šiandien gali tilpti ir išmaniajame telefone. Agroverslo atstovai ragino studentus jau dabar pradėti kaupti agronominius savo tėvų ūkių duomenis, stebėti jų pokyčius, cikliškumą. Nes tai ateityje bus svarbiausi argumentai, identifikuojant problemas, priimant vienokius ar kitokius tiksliosios žemdirbystės sprendimus, taikyti išmanaus ūkininkavimo modelius. Be to, šiuos duomenis galima sėkmingai naudoti ir rašant kursinius ar studijų baigiamuosius darbus.

UAB „Dojus agro“ atstovai atkreipė dėmesį, kad ūkininkavimo rezultatus lemia dvi dedamosios: patirti kaštai ir gautos pajamos. O tiksliosios žemdirbystės sprendimai ir yra efektyviausias instrumentas išlaidoms mažinti. Seminaro dalyviams buvo akivaizdžiai pademonstruota, kiek gali būti sutaupoma techniką vairuojant automatiškai, sėjant, tręšiant naudojantis atitinkamomis kompiuterinėmis programomis ir žemėlapiais.

UAB „Dojus agro“ atstovų teigimu, vos ne pusę augalininkystės krypties ūkio kaštų sudaro išlaidos dirvos paruošimui ir sėjai. Todėl itin aktualu kuo labiau atpiginti šį procesą atsisakant tradicinio arimo ir pereinant prie inovatyvių technologijų. Su šiomis technologijomis seminaro dalyviai buvo supažindinti antrojoje – praktinėje seminaro dalyje – Lauko dienoje, kurią organizavo VšĮ  „ASU Mokomasis ūkis.