Studentams – konferencija „Alma Mater: socialinė dimensija Lietuvoje” | VDU Žemės ūkio akademija

Studentams – konferencija „Alma Mater: socialinė dimensija Lietuvoje”

Vasario 25 d. Lietuvos studentų sąjunga kviečia dalyvauti nuotolinėje konferencijoje „Alma Mater: socialinė dimensija Lietuvoje“.

Socialinės dimensijos principai Europos kontekste yra labai svarbūs, apie juos kalbama jau ne vienerius metus. Tuo tarpu Lietuvoje apie realų socialinės dimensijos principų įgyvendinimą kalbėti vis dar yra sudėtinga, nes jos samprata mūsų šalyje, atrodo, iki šiol nėra tinkamai suprantama – tai ne vien faktinis patekimas į aukštąjį mokslą, bet ir sklandaus mokymosi proceso užtikrinimas.

Socialinės dimensijos aukštajame moksle aktualumą patvirtino ir naujausio Eurostudent tyrimo rezultatai – Konferencijos metu STRATA atstovas pristatys VII bangos rezultatus apie socialiai jautrių studentų grupių padėtį ir alternatyvius kelius į aukštąjį mokslą. 

Tuo tarpu LSS atliktas tyrimas „Studentų socialinė padėtis ir darbo paplitimas studijų metu“ iliustruoja situaciją mūsų šalyje, o pristačius jo rezultatus bus diskutuojama, ar darbas studijų metu yra labiau naudingas nei žalingas. 

Ne mažiau svarbi tema –  studentų psichikos sveikata, kuri bus aptariama po LSS tyrimo „Psichinė studentų būklė ir pagalba“ pristatymo.

Konferenciją užbaigs diskusija „Susitarkime dėl socialinės dimensijos įgyvendinimo Lietuvoje“.

Registracija į konferenciją vyksta iki vasario 23 d.

Daugiau informacijos apie renginį.