Studentų pažintis su Lietuvos transporto saugos administracija

Verslumo laboratorijos iniciatyva lapkričio 26 d. Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros fakultete lankėsi Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) Kauno skyriaus atstovai – vyriausieji inspektoriai Audrius Bartkus ir Tomas Šalaševičius. Svečiai supažindino studentus su LTSA veikla.

LTSA, vykdydama įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių transporto veiklą, laikymosi priežiūrą, siekia užtikrinti vienodas ir palankias transporto verslo sąlygas, gerinti transporto saugą ir mažinti negiamą poveikį aplinkai. Įstaigos atstovai auditorijai šį apibrėžimą iliustravo savo kasdienės veiklos pavyzdžiais. A. Bartkus ir T. Šalaševičius papasakojo kaip kontroliuojamas vairuotojų darbo ir poilsio laiko santykis, kaip tikrinami transporto priemonių gabaritai, svoris, krovinių išdėstymas. Inspektoriai pateikė pavyzdžių, kaip transporto priemonių valdytojai kartais bando apeiti reglamentuotas taisykles ir kaip LTSA specialistai įžvelgia neatitikimus. Pateikdami faktus bei kadrus iš realių eismo įvykių, kurie buvo tirti, vietų, LTSA atstovai pristatė autoįvykių tyrimo specifiką, paaiškino kaip nustatomos tokių įvykių priežastys.

Aktualia tema kalbėję pranešėjai sulaukė nemažai auditorijos klausimų. LSTA veiklos principais ypatingai domėjosi Logistikos ir prekybos studijų programos studentai. Tad tikime, kad klausytojų laikas praėjo turiningai ir dėkojame svečiams už informatyvią paskaitą.