Studijų baigimo diplomų įteikimo šventė – džiugus stabtelėjimas prieš trampliną į profesinę sėkmę | VDU Žemės ūkio akademija

Studijų baigimo diplomų įteikimo šventė – džiugus stabtelėjimas prieš trampliną į profesinę sėkmę

Birželio 21-22 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) absolventams iškilmingai įteikti bakalauro ir magistro studijų baigimo diplomai. Ši šventė – tai patvirtinimas, kad į Lietuvos agrosektorių įsilieja 503 jauni, modernių žinių bei kompetencijų įgiję savo sričių profesionalai.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis, sveikindamas akademijos absolventus teigė neabejojantis, kad Lietuvos žemės, miškų ir vandens išteklių ateitis atiduodama į patikimas rankas.

„Sėkmė lydi drąsius. O drąsa nėra baimės neturėjimas – tai pasiryžimas jos nepaisant išdrįsti eiti į priekį siekiant įgyvendinti savo svajones ir lūkesčius. Žmogaus gyvenimas susideda iš laiko atkarpų, kurios stiprina, ugdo, moko, suteikia spalvų bei padeda susikurti vertybes, santykius, gyvenimo kryptį. Šiandien baigiate vieną etapą ir pradedate kitą. Išgyvenkite šios akimirkos džiaugsmą, stabtelėkite, įvertinkite nueitą kelią, didžiuokitės savo atkaklumu, ryžtu, kantrybe. O tada su nauja jėga ir entuziazmu keliaukite pirmyn. Būkite drąsūs ir atviri, nes tvirtą pagrindą po kojomis jau turite. Studijų metais plėtėte savo pažinimo ir galimybių ribas, gilinote žinias, aiškinotės įvairių reiškinių kilmę ir priežastis, formavote savo požiūrį, turėjote palankią terpę, kurioje galėjote patenkinti savo smalsumą, stimuliuoti vaizduotę betarpiškoje studento ir dėstytojo bendrystės aplinkoje“, – palankią jaunam žmogui tobulėti VDU ŽŪA akademinę aplinką komentavo J. Augutis.

VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė diplomus atsiimančius absolventus ragino neapsiriboti įgyta profesine kvalifikacija ir nuo rugsėjo sugrįžti į akademiją aukštesnės pakopos studijoms – bakalaurams į magistrantūros, magistrams – į doktorantūros.

„Nestovėkite vietoje, siekite dar daugiau, nes mokymasis yra judėjimas iš tamsos į šviesą. Studijų metais įrodėte, kad esate verti gauto diplomo, bet tai riekės įrodyti ir laikant vis naujus gyvenimo egzaminus. Teišsipildo jūsų troškimai, telydi sėkmė. Diplomų įteikimo šventė vainikavo kelerių metų sėkmingą bendrą studentų ir dėstytojų darbą. Todėl šiandien didžiulė

šventė ir jiems“, – absolventus bei visą VDU ŽŪA akademinę bendruomenę sveikino A. Miceikienė.

Agronomijos fakulteto dekanė doc. Aida Adamavičienė, Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanas doc. Bernardas Vaznonis, Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. Edmundas Bartkevičius, Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto dekanas doc. Algis Kvaraciejus, Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas doc. Rolandas Domeika teigė tikintys, kad kelialapius į gyvenimą gavę jų auklėtiniai su ateities užduotimis susidoros sėkmingai ir kad jų įgytas universitetinis išsilavinimas neabejotinai duos dividendus visai Lietuvos visuomenei.

Sėkmingo karjeros kelio drąsiai prisiimant lyderystę, išlaikant poreikį mokytis visą gyvenimą VDU ŽŪA absolventams linkėjo Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, VDU rektorius emeritas prof. dr. Antanas Maziliauskas, Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė, Valstybinės miškų tarnybos direktorius Karolis Mickevičius, Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos viršininkas Skirmantas Pocius. Jie teigė, kad buvusių VDU ŽŪA absolventų nebūna bei ragino jaunąją kartą aktyviai prisidėti puoselėjant VDU ŽŪA absolventų klubo „Alumni“ tradicijas.

Padėkos žodį bendramokslių vardu tarę absolventų atstovai džiaugėsi teisingu savo pasirinkimu studijuoti VDU ŽŪA bei teigė universitetinį išsilavinimą patvirtinančio diplomo gavimo momentą vertinantys kaip pradžią, atveriančią naujas galimybes.

Netikėta staigmena diplomo gavimo šventė tapo Žemės ūkio inžinerijos fakulteto bakalaurui Justui Listauskiui – pažangiausiam ir motyvuotam žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijų programos absolventui įteikta Kazimiero Giedros stipendija. Šios 1000 Eur dydžio vienkartinės stipendijos mecenatai – šviesios atminties mokslininko, vadovėlių autoriaus, ilgamečio VDU ŽŪA dėstytojo doc. Kazimiero Giedros artimieji.

Diplomų įteikimo šventės nuotraukos:
Pirmas srautas
Antras srautas
Trečias srautas
Ketvirtas srautas
Penktas srautas
Šeštas srautas