Sumanaus moksleivio akademija 2019-2020 įpusėjo

Projektas „Sumanaus moksleivio akademija 2019-2020“ įpusėjo. Sėkmingai užbaigėme antrųjų projekto susitikimų etapą. Šiuose susitikimuose viso apie 300 moksleivių iš vienuolikos skirtingų mokyklų lavino pasirinktos mokslo krypties įgūdžius dalyvaudami gamtos mokslų, verslumo bei inžinerijos klasių užsiėmimuose. Gamtos mokslų kryptyje – 7 klasės.

Gamtos mokslų klasę pasirinkę moksleiviai sumanūs mokėsi būti kartu su Agronomijos fakulteto dėstytojais. Įsisukę į laboratorijos darbuotojų baltus chalatus, kartu su lekt. dr. Ramune Masiene jaunuoliai tyrinėjo augalinės ląstelės nuotykius, stebėjo įvairius augalus per mikroskopą ir bandė patys juos klonuoti. Kitoje susitikimo dalyje kartu su doktorantais Mariumi Lasinsku, Indre Čechovičiene, Dale Televičiūte ir Aloyzu Velička moksleiviai sprendė klausimą „Ar visada skanu tai, kas sveika?“. Užsiėmime buvo nustatinėjamas vitamino C kiekis vaisiuose, moksleiviai susipažino su vaistažolių savybėmis, ragavo iš įvairių arbatžolių susikomplektuotą įvairias organizmo funkcijas gerinančią arbatą.

Džiugu matyti moksleivių entuziazmą, girdėti klausiant, o kada gi sekantis susitikimas. Džiaugdamiesi sėkminga moksleivių kelione projekte, geriausiomis emocijomis palydime antrųjų Sumanaus moksleivio akademijos susitikimų etapą ir pradedame trečiuosius susitikimus.

Būkime kartu. Būkime sumanūs!