Šventėme tarptautinę GIS dieną

Lapkričio 13 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultete paminėta tarptautinė Geografinių informacinių sistemų (GIS) diena. Jos šiųmetis akcentas – renginys, draugėn subūręs šio fakulteto dėstytojus, studentus ir gimnazistus, atvykusius iš Kauno, Kaišiadorių rajonų, Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje įsikūrusių gimnazijų.

Renginyje dalyvavo daugiau kaip 120 dalyvių. Jo metu pasidalyta patirtimi, kaip GIS technologijas galima taikyti žemės ir vandens tvarkymo srityse. Kauno r. Ugnės Karvelis gimnazijos moksleivės Urtė Banaitytė ir Agnė Garlaitė pristatė jų rengtą projektą, kuris šalyje organizuotame Skaitmeninių žemėlapių kūrimo konkurse pelnė 1-ąją vietą. Ypač daug gerų emocijų renginiui suteikė gimnazistams ir studentams skirta žinių viktorina. Vėliau visi dalyviai paragavo ir gardaus šventinio torto.

Renginyje dalyvavę moksleiviai ir jų pedagogai teigė, kad ateityje jie neabejotinai gilins žinias GIS srityje bei dalyvaus VDU ŽŪA Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto organizuojamuose edukaciniuose renginiuose.