Tradicinės nominacijos – naujoje šviesoje

Šiuos metus Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) pradeda atversdama naują savo gyvavimo puslapį, tačiau išlaikydama tradiciją šventiniame bendruomenės renginyje paskelbti jau septintąjį kartą rengiamo konkurso „Metų nominacijos“ nugalėtojus.

Į nominacijos „ASU metų įvykis“ nugalėtojo vardą šįkart  pretendavo du universitetui reikšmingi įvykiai: ASU mokslininkų „operacija“, gelbstint tautos simbolį  – Gedimino kalną ir ASU  Ekonomikos ir vadybos fakulteto virsmas į VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakultetą. Nominacijos „ASU metų įvykis“ nugalėtoja pripažinta ASU mokslininkų Vilimanto Vaičiukyno, Raimondo Šadzevičiaus, Vito Damulevičiaus, Žydrūno Vyčiaus ir Evaldo Klimo komanda, pateikusi mokslu pagrįstas rekomendacijas, kaip teisingai tvarkyti yrantį Gedimino kalną.

Nominacijoje „Metų mokslininkas 2018“ iš dviejų  nominantų – prof. Astridos Miceikienės (už proveržį socialinių mokslų srityje) ir prof. Arvydo Vytauto Povilaičio (už aktyvų Aplinkos inžinerijos mokslo vystymą) apdovanojimas įteiktas prof. A. Miceikienei. Simbolinis sutapimas, kad ASU Metų mokslininke tapusi profesorė lygiai prieš 23 – jus metus sausio 4 – ąją yra apgynusi savo daktaro disertaciją.

ASU Metų dėstytoju  2018  pretendavo tapti visų penkių universiteto fakultetų atstovai. Tai: doc. dr. Algirdas Amšiejus (AF), lekt. Aistė Čapienė (EVF), doc. dr. Jolanta Valčiukienė (VŪŽF), lekt. dr. Julius Bačkaitis (MEF), lekt. dr. Tomas Mickevičius (ŽŪIF). Nugalėtoju šioje nominacijoje pripažintas doc. dr. A. Amšiejus, atsiimdamas apdovanojimą, teigė neabejojantis, kad dėstytojo misija perduoti savo patirtį ir žinias jaunajai šalies kartai yra ypatingai svarbi.

„ASU metų studentu 2018“taip pat  pretendavo tapti po vieną atstovą iš visų penkių universiteto fakultetų. Tai: Toma Karvelytė   (VŪŽF), Ieva Navickytė   (AF), Tomas Diliūnas   (EVF), Emilija Žikaitė  (VŪŽF), Monika Radeckaitė   (MEF), Tadas Žiogas  (ŽŪIF). Nugalėtojo apdovanojimą šioje  nominacijoje iš  VDU Žemės ūkio akademijos kanclerio, o kartu ir iš savo dėstytojo  prof. Antano Maziliausko rankų atsiėmė Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto studentė Toma Karvelytė, dėkojusi už suteiktą galimybę universitete augti ne tik kaip būsimai specialistei, bet ir kaip asmenybei.

Dar viena nominacija  – „ASU Metų pergalė 2018“ –  skirta pagerbti studentams, garsinusiems  universiteto vardą Lietuvos ir pasaulio sporto arentosiose. Šios nominacijos  laureatu pretendavo tapti  Lietuvos irklavimo čempionas, Karaliaus Vilhelmo irklavimo varžybų nugalėtojas Povilas Stankūnas, Europos jaunimo jėgos trikovės čempionatas – III v., Lietuvos jėgos trikovės čempionas, absoliutus Lietuvos rekordininkas (sv. kat. Iki 83 kg) Klaudijus Malevskis, Pasaulio galiūnų jaunimo čempionas, Lietuvos studentų jėgos trikovės čempionatas – III v.  Martynas Brusokas,Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas – III v., Lietuvos studentų čempionatas – II v. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurė– III v. laimėtojas Almantas Dapkevičius. Laureato vardas suteiktas irkluotojui P. Stankūnui.

Aktyviu bendradarbiavimu su verslo ir mokslo partneriais garsėjanti VDU ŽŪA yra įsteigusi ir šiai sričiai skirtą nominaciją „ASU Metų partnerystė 2018“. Jos laureatu pretendavo tapti AB „Lytagra“ – už glaudų ir reikšmingą bendradarbiavimą studijų ir mokslo srityse bei

Eskesehir Osmangazi universitetas (Turkija) – už bendradarbiavimą vystant Kultūros ir turizmo studijų programą.

ASU Metų partneriu išrinkta AB „Lytagra“. Šios įmonės Personalo skyriaus vadovė Daiva Launikonienė, atsiimdama apdovanojimą savo ruožtu dėkojo universitetui už agroverslui labai reikalingų jaunų specialistų rengimą.

ASU Metų komanda 2018 pretendavo tapti Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro komanda (už sėkmingą startą, mokslo ir verslo bendradarbiavimo proveržį), Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko kolektyvas  (už nuolatinį efektyvų darbą propaguojant mokslo naujoves ir diegiant naujas technologijas), prof. dr. Simas Gliožeris ir prof. dr. Alfonsas Sigitas Tamošiūnas  (už sukurtas  aukšto produktyvumo ir labai dekoratyvias vegetatyviai dauginamas skiauteručių veisles),  prof.dr. Vlada Vitunskienė, Virginija Kargytė, prof. dr. Vilija Aleknevičienė, lekt. dr. Anastasija Novikova  (už bioekonomikos mokslinių tyrimų proveržį tarptautiniu mastu).

Laureato apdovanojimas šioje nominacijoje įteiktas jaunai ir veržliai Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro komandai.