VDU – tarp lyderių Lietuvoje pagal akademinį personalą ir moksliškumą | VDU Žemės ūkio akademija

VDU – tarp lyderių Lietuvoje pagal akademinį personalą ir moksliškumą

Šiandien paskelbtame žurnalo „Reitingai“ 2021 m. valstybinių universitetų reitinge Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) buvo įvertintas kaip lyderis Lietuvoje pagal akademinį personalą ir užėmė antrąją vietą pagal moksliškumą. Bendrame reitinge VDU taip pat ženkliai pagerino rezultatus ir pakilo iš ketvirtos į trečią vietą šalyje.

Pagal esamą ir ateities akademinį personalą, VDU surinko daugiausiai balų tarp visų Lietuvos universitetų – 7,3. Šis reitingo kriterijus vertina akademinio personalo ir studentų santykį, dėstytojų iki 35 m. bei mokslo ar meno daktarų skaičiaus santykį su visais dėstytojais ir kt. Pagal mokslo, meno ir (ar) sporto veiklą bei aukščiausius akademinio personalo pasiekimus, VDU surinko 11,9 taškų ir užėmė antrąją vietą Lietuvoje, kaip ir praėjusiais metais.

Plačiausios aprėpties universitetas Lietuvoje, siūlantis didžiausią studijų ir mokslo krypčių spektrą šalyje, aukštus rezultatus reitinge demonstravo ir pagal kitus kriterijus. Pagal alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus, VDU buvo skirta 22,1 balų, o pagal konkuravimą tarptautinėje erdvėje – 8,1 balo. Pagal šiuos kriterijus universitetas nežymiai, apie pusantro balo, atsiliko nuo pirmosios vietos.

Žurnalo „Reitingai“ parengtas universitetų reitingas rėmėsi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti, Lietuvos mokslo tarybos, Nacionalinės švietimo agentūros, Studijų kokybės vertinimo centro, Studijų mainų paramos fondo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Užimtumo tarnybos, universitetų duomenimis, UAB „Prime consulting“ ir žurnalo „Reitingai“ pateiktais tyrimais.