VDU vasaros mokyklos akimirkos Biekonomikos plėtros fakultete | VDU Žemės ūkio akademija

VDU vasaros mokyklos akimirkos Biekonomikos plėtros fakultete

Birželio 10-14 d. vyko VDU vasaros mokykla. Jos metu Verslumo laboratorijos komanda susipažino su grupe šaunių, aktyvių ir motyvuotų moksleivių besidominčių agrorevoliucija, kurios į vasaros mokyklą atvyko iš įvairiausių Lietuvos mokyklų. Laikas su grupe moksleivių Bioekonomikos plėtros fakultete praėjo smagiai ir turiningai. Kadangi užsiėmimų tema buvo „Būk savo ateities lyderiu“, veiklos ir jose taikyti metodai buvo orientuoti į lyderystės gebėjimų ugdymą.

Taikant asociacijų metodą savo patirtyje buvo ieškoma lyderio savybių apraiškų. Merginos dalinosi prisimintomis situacijomis, istorijomis, kuriose pasireiškė jų, kaip lyderių vaidmuo. Energijos pasikrovimui bei atsigaivinimui karštą dieną, moksleivių komanda buvo pakviesta į lauką įveikti komandinio darbo iššūkius. Vykdant užduotis netrūko azarto, gerų emocijų bei gaivaus vandens lašų. Po aktyvių užsiėmimų lauke sekė giliau pamąstyti reikalaujanti veikla. Vasaros mokyklos dalyvėms buvo patikėta užduotis sukurti lyderio portretą, identifikuojant lyderiui būdingus bruožus, savybes. Kita šios užduoties dalis pakvietė sugretinti save su pavaizduotu idealiu lyderiu, remiantis identifikuotomis lyderio savybėmis. Tiek pačios merginos, tiek Verslumo laboratorijos komanda, nustebome itin didele idealiam lyderiui būdingų savybių ir merginų turimų bruožų sutaptimi. Džiaugėmės, kad dalyvės gebėjo atrasti savyje puikių savybių bei nestokojo pasitikėjimo savimi dalinantis patyrimais su visa grupe.

Turiningai praleistas laikas su šauniomis jaunosios kartos atstovėmis leidžia tikėti, kad auga stipri lyderių karta. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie jų augimo.