VDU Žemės ūkio akademija įžengia į 100-uosius metus | VDU Žemės ūkio akademija

VDU Žemės ūkio akademija įžengia į 100-uosius metus

Šiandien įžengiame į jubiliejinius, savo veiklos šimtmetį pasitinkančios Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) metus. Akademija oficialiai buvo įsteigta 1924 m. spalio 15-ąją, jaunai Lietuvos valstybei suprantant, kad tik koja kojon žengiantys žemės ūkio mokslas, studijos ir gamyba gebės kurti Europos mastu aukštai vertinamą lietuvišką produkciją.

Vėliau, net ir skaudžiausiais sunkmečiais, mūsų kaimas ir žemės ūkio mokslas niekada neliko skolingi valstybei – nepaisant sunkumų, tautai visada buvo užtikrinamas  skalsesnis ar kuklesnis, bet savos lietuviškos duonos kąsnis.

Žemės ūkio mokslas ir žemės ūkio verslas, drauge patyrę ne vieną išbandymą, ir šiandien yra stiprioji mūsų valstybės pusė. Bendradarbiaudama su agroverslu  VDU Žemės ūkio akademija yra prisiėmusi lyderės misiją rengti Lietuvai šiuolaikiškų tarpdisciplininių kompetencijų įgijusius specialistus, plėtoti mokslinius tyrimus, kurti ir diegti sektoriui aktualias inovacijas.

Šis šimtmetis žemės ūkio mokslą ir agroverslą subūrė į brandžią modernią bendruomenę. Tai yra didžiausia vertybė, kurią nešamės į Akademijos ateitį, prisimindami ir pagerbdami visus, kas Akademiją kūrė ir augino.

Dvasingų prisiminimų, prasmingų darbų ir naujų idėjų VDU Žemės ūkio akademijos jubiliejiniais 100-mečio metais!

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė