VDU Žemės ūkio akademijoje iškelta Žemės vėliava – atsakomybės už planetos tvarumą simbolis | VDU Žemės ūkio akademija

VDU Žemės ūkio akademijoje iškelta Žemės vėliava – atsakomybės už planetos tvarumą simbolis

Kovo 20 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) minint Pasaulinę žemės dieną iškelta Žemės vėliava. Ši tradicinė ceremonija yra patvirtinimas, kad VDU ŽŪA ir jos socialiniai partneriai jungiasi prie pilietinės akcijos, kuria siekiama atkreipti dėmesį į mūsų planetai iškilusias grėsmes bei raginama imtis pokyčių.

Kovo 20-osios vidurdienį suplevėsuojančios mėlynos spalvos vėliavos su simboliniu mūsų planetos apskritimu, pavaizduotu centre, ir visuotinai sugaudžiantys varpai – Pasaulinės žemės dienos kulminacinė akimirka, primenanti žmonijos atsakomybę už ekosistemas, rūšis, buveines bei raginanti išmokti gyventi santarvėje su gamta. Kovo 20-ąją Žemės vėliava suplevėsavo ir VDU Žemės ūkio akademijoje.

VDU ŽŪA vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė, kreipdamasi į ceremonijos dalyvius, džiaugėsi, kad kuriamomis ir skleidžiamomis mokslo žiniomis bei inovacijomis Akademija aktyviai prisideda prie klimato kaitos pokyčių stabdymo, gamtos ir žemės išteklių išsaugojimo. VDU ŽŪA vicekanclerė taip pat kvietė kasdieniuose savo pasirinkimuose kiekvienam dar atsakingiau galvoti apie tai, ką po savęs paliksime būsimoms kartoms, bei būti dar atviresniems ir nuoširdesniems santykyje su planeta.

Renginyje dalyvavęs Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Aplinkos kokybės departamento Kauno aplinkos kokybės kontrolės skyriaus vedėjas Vaidas Laukys priminė, kad kadaise Lietuvoje gyvavo tradicija per pavasario lygiadienį išsimaudyti „iš Rytų atitekančioje upėje“.

„Jeigu tai padarytume šiandien, šalies upių prieigose ir jose pačiose neišvengiamai aptiktume plastiko atliekų. O tai – neatsakingos žmogaus veiklos, neleistino vartotojiškumo rezultatas“, – kalbėjo svečias, ragindamas kiekvienam mūsų kasdien atlikti nors ir nedidelį, bet prasmingą darbą planetos labui.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vyr. specialistė Giedrė Juknienė Žemės dienos proga negailėjo gerų žodžių VDU ŽŪA bendruomenei, kuri, Kauno rajono savivaldybės administracijos atstovės teigimu, yra atsakingo požiūrio į aplinkos apsaugą pavyzdys. G. Juknienė pasidžiaugė ir Kauno rajono gyventojais, kurie yra atviri švietimui ir naujiems įgūdžiams bei atsakingai tvarko atliekas.

Kauno rajono savivaldybės Akademijos seniūnijos seniūnas Skirmantas Nominaitis atkreipė dėmesį į tai, kad sąvokos „Žemės diena“ ir „Žemės ūkio akademija“ yra beveik identiškos ne tik savo forma, bet ir turiniu, nes abiejų jų dėmesio epicentre yra Žemė ir jos gerovė. „Šiemet sukanka 100 metų, kai buvo įsteigta Žemės ūkio akademija, vadinasi, nesuklysime teigdami, kad šiemet 100-ąjį kartą Lietuvoje švenčiame ir Žemės dieną“, – kalbėjo Akademijos seniūnijos seniūnas S. Nominaitis.

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais.