VDU Žemės ūkio akademijoje projekto „PRUDMET“ partnerių susitikimas | VDU Žemės ūkio akademija

VDU Žemės ūkio akademijoje projekto „PRUDMET“ partnerių susitikimas

VDU Žemės Ūkio Akademijos Bioekonomikos plėtros fakultete 2021 m. birželį startavęs Erasmus+ specialiojo atsako Covid-19 programos projektas „Skaitmeninės medijos ir technologijos aukštojo mokslo ir mokymo srityje“ (PRUDMET), įsibėgėja. Projekto konsorciumas, reaguojant į pasikeitusias dėl Covid-19 mokymosi sąlygas, siekia sukurti mokymosi medžiagą, apjungiančią metodus bei virtualią mokymosi platformą, padėsiančią pritaikyti įvairias media formas ir skaitmenines technologijas nuotolinėse (ir ne tik) studijose.

Gegužės 16-17 d. Akademijoje, Kauno rajone įvyko pirmasis visų partnerių susitikimas gyvai. Susitikimo metu projekto partneriai aptarė nuveiktas užduotis, analizavo skaitmeninio ugdymo kompetencijų rinkinius. Projekto partneriai džiaugėsi, kad išvystyta skaitmeninių kompetencijų matrica, pasitelkiant skaitmenines technologijas, aukštojo mokslo dėstytojams apima tris sritis: (1) mokymosi ir vertinimo dizaino projektavimą, (2) mokymosi ir vertinimo kūrimą bei sklaidą, (3) mokymosi ir vertinimo įgyvendinimą studijų metu. Taip pat susitikimo metu buvo pristatyta parengta būsimų mokymų medžiaga apie keturis mentorystės stilius.

Svarbu pažymėti, kad tarptautinio projekto partneriai ne tik diskutavo apie būsimų mokymų turinio struktūrą, tačiau numatė ir įtraukti inovatyvius įrankius, tokius kaip dirbtinio intelekto sprendimai edukacijoje. Atkreiptinas dėmesys, kad dėstytojų informacinių technologijų raštingumo didinimas dirbtinio intelekto srityje įgalins juos atrasti dar daugiau ir įvairesnių būdų kaip pritaikyti esamus dirbtinio intelekto sprendimus edukacijoje bei užtikrinti mokymosi patrauklumą.

Tarptautinio projekto konsorciumą sudaro Glosteršyro universitetas (Jungtinė Karalystė), Tarptautinė Socialinių studijų ir verslo mokykla (Slovėnija), Alikantės universitetas (Ispanija) ir Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva).

Projekto komanda Lietuvoje  – Dr. Aistė Čapienė, Eglė Vaičiukynaitė.