VDU Žemės ūkio akademijos diplomų įteikimas – raginimas plačiai išskleisti sparnus drąsiam skrydžiui į ateitį | VDU Žemės ūkio akademija

VDU Žemės ūkio akademijos diplomų įteikimas – raginimas plačiai išskleisti sparnus drąsiam skrydžiui į ateitį

Birželio 21 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) absolventams iškilmingai įteikti bakalauro ir magistro studijų baigimo diplomai. 337 švytintys laimingų alumnų veidai, visą dieną aidintys aplodismentai ir ovacijos, apkabinimai ir glėbiai gėlių, išlydint nuo scenos skambantys kvietimai net ir baigus studijas prisiminti ir aplankyti savo Alma Mater ir pažadai sugrįžti, taip atmintyje išliks VDU ŽŪA diplomų įteikimo šventė jos dalyviams.

Iškilmingą diplomų įteikimų šventę  pradėjęs VDU rektorius profesorius habil. dr. Juozas Augutis džiaugėsi VDU ŽŪA Iškilmių salėje susirinkusiais absolventais, linkėjo visada turėti laiko kūrybai, jausti meilę Tėvynei ir Žemei. „Nuoširdžiai linkiu Jums peržengti baimės, nepasitikėjimo, netikrumo ribas. Nuolat besikeičiančiame pasaulyje išpildykite net ir nebylius savo lūkesčius, o šie pasiekimai tegul tampa geresnio, gražesnio, prasmingesnio buvimo detalė, – neslėpdamas pasididžiavimo kalbėjo rektorius prof. habil. dr. J. Augutis. – Dabar į savo rankas imate VDU alumnų vėliavą. Keliaukite per pasaulį ją aukštai iškėlę, o visa akademinė bendruomenė nuoširdžiai džiaugsis Jūsų pasiekimais. Niekuomet nepamirškite, kad VDU durys Jums visuomet yra ir bus atviros.“

VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė, kreipdamasi į absolventus priminė, kad universiteto baigimas – vienas nuostabiausių įvykių gyvenime.  „Laipsnis ar diplomas, tai ne tik gražus dokumentas, tai sunkaus jūsų darbo pripažinimas ir įrodymas, kad ant mokslo sparnų galite skristi į ateitį. Diplomas –  bilietas į geresnį gyvenimą. Atsakingai naudokite jo suteikiamas galimybes, neškite savo darbštumą, atkaklumą ir vertybes į būsimą darbo vietą, verslą ar tolesnes studijas. Didžiuojamės jūsų pasiekimais, sveikiname ir dėkojame už buvimą kartu, lauksime sugrįžtant pasidalinti pasiekimais, patirtimi ar pasisemti naujų žinių. Tegul išsipildo visi jūsų troškimai“, – sveikindama absolventus sukūrus pirmąją savo sėkmės istorijos dalį kalbėjo kanclerė prof. dr. A. Miceikienė.

VDU Studentų atstovybės prezidentė Ieva Vengrovskaja sveikinimo kalboje visiems susirinkusiems priminė fiziko Alberto Einšteino žodžius, kad mokslas niekada nebuvo ir nebus užbaigta knyga bei ragino po studijų baigimo nepamiršti mokslo, nenustoti tobulėti ir siekti naujų tikslų, nes gavus diplomą atsiveria tik dar daugiau kelių.

Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika džiaugėsi per ilgus fakulteto gyvavimo metus paruošę 19868 absolventus, iš jų 1101 magistrą. „Regis, visai neseniai studijavote, o šiandien jau pradedate naują etapą. Kiekvienas iš studijų pasiėmėte tiek, kiek norėjote, džiaugiamės jūsų pasiekimais ir didžiuojamės diplomais“, – sveikindamas susirinkusius kalbėjo doc. dr. R. Domeika ir palinkėjo, kad žinių troškimas absolventus lydėtų visą gyvenimą.

Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanas doc. dr. Bernardas Vaznonis, kreipdamasis į fakulteto absolventus priminė, kad rankose laikomi diplomai parodo, jog nuo šios dienos jie jau savo pasirinktos srities profesionalai. „Diplomas parodo jūsų įgytą kvalifikaciją, pasiruošimą dirbti tam tikrą darbą, užimti pareigas ir siekti mokslo aukštumų. Tai išsilavinimo, kultūros, žinių patvirtinimas, suteikiantis geresnio ir įdomesnio gyvenimo galimybes. Norintiems dar platesnių galimybių noriu priminti, kad neturi būti tobulas, jog pradėtum magistrantūros ar doktorantūros studijas, bet turi pradėti jas, kad taptum tobulesnis“, – drąsindamas tęsti studijas Akademijoje sveikinimo kalbą baigė Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanas doc. dr. B. Vaznonis.

Anot Agronomijos fakulteto dekanės doc. dr. Aidos Adamavičienės, diplomų įteikimo šventė įprasmina ne vienerių metų darbą. „Universitete augote ir kaip specialistai, ir atsiskleidėte kaip asmenybės. Iki šiandien nueitas ilgas kelias, pasiektas reikšmingas rezultatas, šiandieninis diplomų įteikimas – tai naujo etapo pradžia. Šiuo dinamišku laikmečiu būkite pasiruošę priimti naujus iššūkius ir siekti dar geresnių galimybių, nuo šiandien savo rankose laikote Žemės ir žmonių ateitį“, – sveikindama visus susirinkusius kalbėjo doc. dr. A. Adamavičienė.

Miškų ir ekologijos fakulteto absolventus bei svečius sveikindamas fakulteto dekanas prof. dr. Vitas Marozas pastebėjo, kad baigus studijas gyvenimo kelias tęsiasi: „Einant šiuo keliu bus visko ir nesvarbu, ar lydės sėkmė, ar bus daugiau sunkumų, kad ir kur nuvestų gyvenimas, fakultete visada lauksime sugrįžtančių pasidalinti patirtimi, pasitarti ar pabendrauti. Linkiu dirbti gamtai, miškui ir žmonėms!“

Iškilmingą diplomų įteikimą vainikavo solidžių stipendijų įteikimas, absolventai nustebinti trimis stipendijomis. VDU ŽŪA prof. dr. Algirdas Janulevičius Inžinerijos fakulteto absolventui Dovydui Rutkauskui įteikė 500 eurų doc. Kazimiero Giedros stipendiją. VšĮ „Ekoagros“ įsteigtą vardinę 500 eurų stipendiją už geriausią Taikomosios ekologijos studijų programos bakalauro baigiamąjį darbą Miškų ir ekologijos fakulteto absolventei Simonai Pošiūnaitei įteikė įmonės kokybės vadovas Tomas Demikis. VDU ŽŪA absolventai Ieva ir Arnas Radzevičiai Agronomijos fakulteto absolventę Inesą Sinkevičiūtę nustebino savo šeimos įsteigta solidžia 2,5 tūkst. eurų vardine stipendija.

Daugiau nuotraukų – netrukus.